15 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Polise haciz!
30 Nisan 2011 Cumartesi 11:17

Polise haciz!

Genel Müdürlük, arkası geleceği söylenen hacizle sarsıldı!

Polis Genel Müdürlüğü'nün son günlerde haciz memurları ile başı dertte. Polis Çavuşu Turan Bayraktar Kemaloğulları’nın terfisi ile ilgili Yüksek İdare Mahkemesi’nde kaybettiği davanın masraflarını ödemeyen Polis Genel Müdürlüğü haciz ile karşı kaşıya kaldığı öğrenildi.

 

Haciz memurunun anlattıklarına göre iş, Polis Genel Müdürü Günay Özan’ın kullandığı makam aracının haciz edilmesine noktasında kadar geldiği bildirildi. Polis’in bütçesinde bu şekilde bir ödeme yapmak için uygun kalem olmaması nedeniyle sorunun yaşandığı ifade ediliyor.

 

 

9 bin 583 TL’lik dava masrafı

 

Polis Çavuşu Turan Bayraktar Kemaloğulları’nın terfilerde haksızlığa uğradığı gerekçesiyle Yüksek İdare Mahkemesi’nde açtığı dava sonucunda mahkeme dava masraflarının Polis Genel Müdürlüğü’nce karşılanması emrini verdi. Kararın ardından ilgili meblağı tahsis etmekle yükümlü İcra memurları ile Polis Genel Müdürlüğü karşı karşıya geldi. 9 bin 583 TL’lik dava masraflarını tahsil etmek amacıyla Polis Genel Müdürlüğü’ne giden icra memuru söz konusu meblağın ödenmemesi halinde Polis Genel Müdür Günay Özan’ın makam aracına el konulacağını yetkililere tebliğ ettiği öğrenildi.

 

 

Polis’te hareketli saatler

 

İcra memurunun tebligatının ardından Polis Genel Müdürlüğü’nde hareketli saatlerin başladığı bilgisine ulaşan Haberdar muhabirleri, Genel Müdürlüğü’nün bu durumlar karşısında kullanabileceği bir ödenek kalemi olmaması nedeniyle dava masraflarının nasıl karşılanacağı büyük sıkıntı yarattı.

 

 

Hacizlerin arkası gelecek

 

Hatrırlanacağı üzere, polis teşkilatında usulsüz terfiler yapıldığı gerekçesiyle, haksızlığa uğradıklarına inanan bir kısım emniyet mensubu Polis Genel Müdürlüğü aleyhine dava açmıştı. Bir süre önce sonuçlanan davaların masraflarını Polis Genel Müdürlüğü’nün hangi kalemden ve nsıl karşılayacağı ise merak konusu…

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ