19 Aralık 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Polis askerle çatıştı
14 Nisan 2011 Perşembe 10:28

Polis askerle çatıştı

Yemen'de başlayan çatışmada bir asker ve dört polis öldü…

Hükümet karşıtı gösterilerin haftalardır devam ettiği Yemen’de çatışmalar büyüyor. Başkent Sana'nın kuzeyinde polis ve asker arasında çıkan çatışmalarda bir subay ile dört polis öldü. Askeri kaynaklar, polislerin önceki gün gece otomatik silah ve tanksavar roketiyle Sana'nın 170 kilometre kuzeyindeki Umran'da orduya ait kontrol noktasına saldırdıklarını belirttiler.

 

Kontrol noktasının, komutanı 21 Mart'ta Devlet Başkanı Ali Abdullah Salih karşıtı harekete katılan ve aynı zamanda kuzeydoğu bölge komutanı olan General Ali Muhsin El Ahmar'ın birinci zırhlı tümenine bağlı askerlerin denetiminde olduğu kaydedildi.

 

Göstericilere ateş açıldı: 2 ölü


Diğer yandan ülkenin güneyindeki Aden'de, bu sabah askerlerin protestocuların üzerine ateş açılması sonucu 2 gösterici öldü, 4'ü yaralandı.

 

Görgü tanıkları ve hastane kaynakları, askerlerin, Mansura semtinde genel grev çağrısı çağrısı yapmak üzere trafiği engellemek amacıyla yola barikat kuran gençlere ateş açtığını belirttiler.

 

Yemen'de göstericiler, 32 yıldır iktidarda bulunan Devlet Başkanı Ali Abdullah Salih'in görevinden ayrılması talebiyle bugün Sana, Aden ve diğer kentlerde genel grev çağrısı yaptı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ