22 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Peygamberliğini ilan edecek”
17 Nisan 2011 Pazar 13:27

“Peygamberliğini ilan edecek”

DAÜ, Türkiye siyasetinin renkli ismi Kamer Genç'i ağırladı..

Doğu Akdeniz Üniversitesi Aktivite Merkezi Salonunda Atatürkçü Düşünce Kulübü’nün düzenlediği “Siyasette Etik” başlıklı söyleşiye davetli olarak, Türkiye siyasi patilerinden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), milletvekili Kamer Genç katıldı.

 

Genç’i öğrencilerin yanı sıra vatandaşlar ve akademisyenler ile çalışanlar da dinledi. Genç, Türkiye’deki olayların halk tarafından doğru anlaşılmadığını, devleti yönetenlerin kendi menfaatlerine mi yoksa emperyalist menfaatler için mi çalıştıklarını bilemediklerini söyledi. Basının her şeyi doğrudan gerçekleriyle yansıtmadığını, basına düşen görevin gerçekleri halka aktarmak olduğunu belirten Kamer Genç, halkın temsilcisi olan milletvekillerinin verdikleri yemine bağlı kalarak, üzerlerine düşen görevleri yenine getirmeleri gerektiğini kaydetti.

 

“Karanlık döneme gidiyoruz”

 

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın siyasete atıldığı zaman birçok suç dosyasının olduğuna dikkat çeken Genç, “Böyle birinin başbakan olması büyük bir hatadır.” dedi.

 

İktidarın dokuz sene içinde devletin belli başlı kurumlarını ele geçirdiklerini, tavizler vererek laik Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini Osmanlı zamanındaki gibi karanlık dönemlere doğru götürdüğünü vurgulayan Genç, günümüzdeki eğitim düzeyinin çok düştüğüne, devletin eğitim kurumlarının keyfi işlemler yapılan yerlere dönüştüğünü söyledi. Bundan dolayı bu eğitim sisteminden mezun olan öğrencilerin bilgilerinden ve yurttaşlık sevgilerinden şüphe duyacaklarını kaydetti.

 

“Kendisini peygamber ilan edecek”

 

Önümüzdeki seçimlerde de başa gelmeleri sonucunda Başbakan’ın kendisini “peygamber” ilan edeceğini iddia eden Genç, kölelikte sınır olmadığını, her keyfiliğe boyun eğen rektörlerin ileride haysiyetlerine, onurlarına dokunulma ihtimali olduğuna dikkat çekti.

 

Türkiye’nin ekonomisinin yok edildiğini, tüm ekonomik kaynakların denetiminin Erdoğan’ın elinde olduğunu bildiren Genç, devletin her yönden işgal altında olup, hukuk devleti sıfatının kalmadığını dile getirdi. Genç, tüm bunların yanında, siyasi kadroya nasıl güvenilebileceğini sorarak ortada bir güvensizliğin olduğunu vurguladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ