16 Kasım 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Perde aralandı
01 Eylül 2011 Perşembe 15:11

Perde aralandı

Vadili Belediyesi Mesarya Tiyatro ekibi, Hazer başkanlığında start verdi…

Vadili Belediyesi Mesarya tiyatro ekibi, on gencin ve Devlet Tiyatroları Sanatçısı Ertaç Hazer başkanlığında çalışmalarına 29 Ağustos Pazartesi gecesi başladı.

 

Vadili Kültür Salonu’nda yapılan ilk toplantıda gençler eğitmenleri Ertaç Hazer ve Vadili Belediye Başkanı Mehmet Adahan ile bir araya gelerek, bu yıl yapılacak çalışmalar için ön toplantı yaptılar.

 

 

Hazer: “Atılacak her doğru adım geleceğe…”

 

Toplantıda gençlerin neler yapabileceği ve kabiliyetleri hakkında bilgi edinen Hazer, yaptığı konuşmada şunları söyledi;

 

“Kötü alışkanlıkların çoğaldığı ülkemizde gençlerin kültürel faaliyetlerde bulunması, düşünsel yapının sahne üzerinde icraata dönüşmesi çok önemlidir. Gençlerin tiyatro adına atacakları her doğru adım, ileride kocaman bir meyve ağacı olacak düşüncesindeyim. Vadili Belediye Başkanı Mehmet Adahan’ın açmış olduğu bu yol, bu atılgan adım mesarya bölgesi adına büyük bir anlam ifade etmektedir. Özelde Vadili Belediyesi genelde Mesarya insanlarının bu konuya koyacakları her katkı bölge gençliğine büyük bir artı getirecektir. Böylece insanlar ve gençler kötü alışkanlık yerine üreten beyinler olarak karşımıza çıkacaktır”

 

 

Adahan: Başarı için profesyonel eğitim

 

Toplantı esnasında konuşma yapan Vadili Belediye Başkanı Adahan, bölge gençlerinin çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, onlarla bire bir konuşma fırsatı buldu. Adahan yaptığı konuşmada gençlerin sosyal alanda gelişmeleri için çalıştıklarını ve maddi imkânlar çerçevesinde her zaman yardıma hazır olduğunu belirtti.

 

 

Adahan şunları söyledi;

 

“Gençlerin başarı sağlamaları için bu işi profesyonel eğitmenle devam ettirme kararı aldık ve Devlet Tiyatroları Sanatçısı Ertaç Hazer’i eğitmen olarak atadık. Çalışmalarımıza bugün (29 Ağustos 2011 ) itibarı ile başladık. Tüm Mesarya’dan tiyatro çalışmalarına katılmak isteyen gençlerimizden oluşturacağımız Mesarya tiyatro okulu, bölgede farklılık yaratacaktır. Kapımız tüm tiyatro sever gençlere açıktır”

 

Devlet Tiyatro Sanatçısı Hazer, gençlerin sergiledikleri kısa skeçleri izleyerek, gençlerin neler yapabileceği hakkında kısa bilgi edindi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ