11 Aralık 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Patlamalardan 4 gün önce şok bilgi
27 Mayıs 2013 Pazartesi 08:55

Patlamalardan 4 gün önce şok bilgi

İstihbarat birimlerinin Reyhanlı saldırısından 4 gün önce Hizbullah'ın...

Hatay Reyhanlı’da, 11 Mayıs’ta 51 kişinin yaşamını yitirdiği saldırının şoku atlatılmaya çalışılırken, istihbarat birimlerinin eylemden 4 gün önce çok kritik bir bilgiyi güvenlik güçleri ile paylaştığı öğrenildi.

Ankara’da, terör birimlerine bilgi veren Irak uyruklu bir kişinin, “Suriye rejimine destek veren Hizbullah’ın üst düzey askeri kanat yöneticilerinin, 9 Nisan’da, Hizbullah’ın Lübnan’daki bir askeri kampında yaptıkları toplantıda, Türkiye’de ses getirecek bir eylem yapma kararı aldıklarını” anlattığı belirtildi.

Bu iddia üzerine yurtdışındaki kanallarını hareket geçiren istihbarat birimleri, konuyla ilgili yaptığı çalışmanın ardından, 7 Mayıs’ta 81 ildeki tüm güvenlik güçleri ile bu bilgiyi paylaştı ve gerekli önlemlerin alınmasını istedi.

HİZBULLAH KAMPINDA ÜST DÜZEY TOPLANTI

26 Nisan günü, Irak uyruklu bir kişi emniyete başvurarak önemli bazı bilgiler açıklayacağını belirtti. Söz konusu kişinin yaklaşık iki saat boyunca güvenlik güçlerine özetle şu bilgileri verdiği öğrenildi:
"Lübnan’ın Medinetit Dahiye Bölgesi’nde Hizbullah’a ait askeri kampta 9 Nisan günü önemli bir toplantı gerçekleştirildi. Bu toplantıya Lübnan ve İran Hizbullahlarının askeri kanatlarının 7 üst düzey yöneticisi katıldı. Bu toplantıda Suriye rejimi aleyhine politika üreten Türkiye ve Ürdün’de ses getirecek eylem düzenlenmesi yönünde karar bir alındı."

TÜRKİYE'DEKİ  HİZBULLAH'I KULLANDILAR
Düzenlenecek eylemde Türkiye'deki Hizbullah militanlarının kullanılması kararlaştırıldı. Böylece kafa karışıklığı yaratılarak, eylemin kimin tarafından ve hangi amaçla gerçekleştirildiğinin perdelenmiş olması amaçlandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ