17 Ekim 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Pastanede katliam emri!
15 Haziran 2013 Cumartesi 08:34

Pastanede katliam emri!

İşte Reyhanlı’nın perde arkası!

HATAY'ın Reyhanlı İlçesi'nde 52 kişinin öldüğü, 200'den fazla kişinin de yaralandığı bombalı iki saldırının planlayıcı olduğu belirtilen Nasır E., kaçmasına yardım ve yataklık eden F.D., F.G., U.D. ve İ.G'yle birlikte adliyeye sevk edildi. Hatay Emniyet Müdürlüğü'nde sorguları tamamlanan Nasır E. ve 4 kişi, dün sabah erken saatlerinde sivil polis minibüsüyle Adana Adliyesi'ne getirildi.ELİ VE AYAĞI YARALI

Polis aracından önce elleri demir kelepçeli olan 4 şüpheli indirilip arka kapıdan adliyeye alındı. Ardından eli plastik kelepçeli olan Nasır E., indirildi. Nasır E.'nin sol elinin bilek kısmı ile sağ ayağının yaralı olduğu görüldü. Sargı beziyle yaraları sarılmış olan Nasır E.'nin ayağında terlikle yürürken topallaması dikkatlerden kaçmadı.


Terörle Mücadele'nin 10'uncu maddesiyle görevlendirilen Cumhuriyet Savcısı Aziz Angay, hain saldırının bir numarası ile kendisine yardım ve yataklık yapan 4 kişiyi sorgulamaya başladı.'100 BİN DOLAR GÖNDERDİLER'

4 gün boyunca Hatay Emniyet'in de sorgulanan bir numaralı zanlı Nasır E.'nin suçunu itiraf ettiği belirtildi. Eylem talimatını, Suriye'nin istihbarat örgütü El Muhaberat'la ilişkili olan THKP/C Acilciler örgütünün lideri Mihrac Ural'ın adamı Yusuf N.'den aldığını anlatan Nasır E.'nin, "Bombalama eylemini Suriye'de yaptık. Bir pastanede oturup görüştük. Yusuf N., Suriye El Muhaberat'ın ileri gelenleri ve Mihrac Ural ile yaptığı görüşmeler sonunda bana saldırıyla ilgili bilgileri verdi. Ben de uyguladım. 100 bin doların üzerinde para gönderdiler. 2 araç satın aldık. Bombaları da deniz yoluyla tekne ile getirdik. Olayın ardından deniz yoluyla Suriye'ye kaçacaktım, ancak her yer sarılmıştı. Yayladağı'ndan kaçarken yakalandım" dediği öğrenildi.


POLİSİN ELİNDEN KAÇMIŞ

Bombacı Nasır E.'nin kanlı saldırıdan önce polisin elinden de kaçtığı ortaya çıktı. Nasır E.'nin "Patlamadan önce polisler beni takip etti. Kovalamaca sonunda ellerinden kurtuldum, kullandığım otomobil parçalandı" dediği ileri sürüldü. Bombalı saldırının asıl faillerinden Yusuf B. ile Mehmet G.nin de patlamadan önce güvenlik güçlerince arandığını öğrendiğini anlatan Nasır E.'nin, "Mehmet'i arayıp polisin Yusuf ile kendisini aradığını söyledim" dediği kaydedildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ