19 Ekim 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Parti tabanında da sıkıntı var”
17 Şubat 2012 Cuma 11:17

“Parti tabanında da sıkıntı var”

CTP-BG İlçe Başkanlığı’ndan istifa eden Ali Seylani, Haberdar’a konuşup çarpıcı açıklamalarda bulundu:

Yurdagül BEYOĞLU

 

Cumhuriyetçi Türk Partisi – Birleşik Güçler (CTP) Lefkoşa İlçe Başkanı Ali Seylani, Haberdar Gazetesi’ne yaptığı açıklamada, istifasının kişilere yönelik olarak algılanmaması gerektiğini söyledi. Başkan Özkan Yorgancıoğlu’yla partide ve parlamentoda uzun yıllardır birlikte çalıştıklarını anımsatan Seylani, hükümetin özelleştirme adımları, Kıbrıs Türk kimliğinin ortadan kaldırılmak istenmesi konularında daha etkin muhalefet beklentisini içinde olduğunu ancak partisinin bunu gösteremediğini ifade etti.

 

 

“Parti tabanında da sıkıntı var”

 

CTP’nin etkin muhalefet yapması yönündeki beklentisini yineleyen Seylani, daha önce sıkıntılarını dile getirdiğini vurgulayarak, “ben daha önce bunları konuştum, dil getirdim. Parti tabanında da sıkıntı var” dedi.

 

 

“MYK’ın değerlendirip değerlendirmediğini bilmiyorum”

 

Ali Seylani, partiden, istifasını geri almasına dair bir talep gelip gelmediği yönündeki soruya da Şu yanıtı verdi: “Bununla ilgili olarak Genel Başkanla da görüştük. Parti MYK’sının bu konuyu değerlendirip değerlendirmediği hakkında bir bilgim yok ama şu bilinmelidir ki, partimden ayrılmış değilim. Mücadelemizi Cumhuriyetçi Türk Partisi’nde sürdüreceğiz.” 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ