19 Ekim 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Parayı işletmek istediler
26 Nisan 2011 Salı 15:52

'Parayı işletmek istediler'

Saner, Haberdar'ın dünkü manşetinde yer alan haberi değerlendirdi:

Yurdagül BEYOĞLU

 

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hamza Ersan Ersan Saner, yeni kurulacak havayoluna (KKHY) ortak olan kişilerin paralarını geri çektiği yönündeki haberi doğrularken, “paralar vadesiz hesapta bekliyordu. İşadamları parayı işletmek istedikleri için vadeli bir hesaba aktarıldı” yorumunu yaptı.

 

Haberdar Gazetesi’nin dünkü manşetinde yer alan “KKHY hissedarları paralarını geri aldılar” sözlerini değerlendiren Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hamza Ersan Saner, olayın doğru olduğunu ancak işadamların ortaklıktan vazgeçmediklerini kaydetti.

 

 

“İşadamları parayı işletmek istedi”

 

Yeni havayolunun ortaklarından alınan iki milyon TL’nin vadesiz hesapta yatmakta olduğunu anımsatan Saner, “biz 12 milyon TL’nin yüzde 20’si olan 2 milyon TL’yi aldık. Bu para vadesiz hesapta bekliyordu. Tabi ki işadamları doğal olarak parayı işletmek istedi. Bizde parayı vadesiz hesaptan vadeli hesaba aktardık” dedi.

 

 

“Kimse vazgeçmedi”

 

Saner, KKHY’nın kurulmasından vazgeçilmediğini, ancak izlenmesi gereken prosedürün zaman aldığını belirtti. Çalışmaların büyük bir hızla sürdüğünü kaydeden Saner sözlerini şöyle tamamladı: “İşadamlarının itiraz ettiği belli başlı maddeler var. İşadamları da kendi açılarından bazı maddelere itiraz etmekte haklı. Biz onları çözmeye çalışıyoruz. Ancak vazgeçme gibi bir şey söz konusu değil.”

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ