16 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ÖZEV’e yardım eli
19 Nisan 2011 Salı 11:04

ÖZEV’e yardım eli

Pepsi, 3 yıllığına ana sponsor olarak ÖZEV'e destek verecek

Ülkede 15 binden fazla insanı ilgilendiren, farklı gelişim gösteren zihinsel engelli (yaygın gelişimsel bozukluk, otizim, dawn sendromu, konuşma bozuklukları, dikkat eksikliği ve hiperaktivite vb.) bireyler ve ailelerinin fiilen özel eğitim ve rehabilitasyon ihtiyaçlarına cevap veren, bünyesindeki farklı disiplinlerden uzmanlarla, aile eğitimi, aile danışmanlığı, fizik tedavi, konuşma terapisi, koruyucu hekimlik gibi hizmetleri yürüten KKTC Özel Eğitim Vakfı’na (ÖZEV), Pepsi 3 yıllığına ana sponsor olarak destek vereceğini bildirdi.

 

Ektam Kıbrıs Genel Müdürü Cenk Özeker ile ÖZEV Genel Müdürü Ersin Görsay’ın düzenledikleri basın toplantısında projenin gerçekleştirilmesi ile Sağlık Bakanlığı ile birlikte çalışarak engelli doğumun önlenmesi dahil bir çok çalışmanın yapılmasına olanak sağlanacağı ifade etti.

 

3 yıllık anlaşma 60 bin TL katkı

 

Projenin hayata geçirilmesi ile ilgili ÖZEV ve Pepsi arasında imzalanan 3 yıllık ana sponsorluk sözleşmesi gereği Pepsi tarafından toplam 60 bin TL’lik maddi katkı sağlanacağını söyleyen Ektam Kıbrıs Ltd. Genel Müdürü Cenk Özeker, bu desteğin 60 bin TL ile sınırlı kalmayacağını, çok yakın zamanda farklı katkıların da sağlanacağını dile getirdi. Özeker, “Gelecek çocuklardır. Özel eğitime gerek duyan çocuklarımızın yüzlerini güldürmek bizler için tarifi imkânsız bir mutluluk kaynağıdır. Düşüncemiz odur ki; çevremize karşı duyarsız kalmamak, ülkemizde yaşanan sorunlara çözümler üretmek her birey ve kurumun ana görevlerindendir. Bizler bu bilinçle sosyal sorumluluk çalışmaları gerçekleştirerek iyi bir kurumsal vatandaş olmaya, bu bağlamda örnek teşkil etmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

“Başka kurumlar da destek vermeli”

ÖZEV’in ülkede çok başarılı çalışmalar yaptığını, farklı gelişen bireylerimize yönelik verdiği eğitimlerin yanı sıra, Erken Tanı, Tedavi, Takip ve Aile Danışmanlık Merkezi gibi son derece önemli bir projeyi de hayata geçirme istekleri ve çabalarını takdire değer bulduğunu belirten Özeker, böylesi önemli çalışmalara başka kurumların da destek vermesi yönünde açık çağrıda bulundu.

 

ÖZEV Genel Müdürü Ersin Görsay ise, basın toplantısında, Pepsi’nin kendilerine sağlamış olduğu desteğin tahmin edilenden de çok anlamlı olduğunu şu sözlerle vurguladı: “Vakıf bünyesinde çalışan, vakıf sisteminden hizmet alan, gelecekte hizmet alacak olan ve bu dertten muzdarip ailelerin tamamının sempatisini, pozitif enerjisini ve teşekkürlerini size sunuyorum”.

 

“Sorun hepimizin”

 

“Hayır kurumu olarak vakfımızı geleceğe taşımak, bizden sonra ihtiyacı olabilecek olanlara da hizmet etmesini sağlamak misyonumuzdur. Unutmayın ki, böylesi bir sisteme kimin ne zaman ihtiyacı olacağı belli değildir. Bugün çocuklarımızda yok demek yarın torunlarımızda olmayacak demek değildir. Sorun sadece bizlerin değil, hepimizin sorunudur ” diye konuşan Görsay, Pepsi’nin göstermiş olduğu duyarlılığa bir kez daha teşekkür etti. Ersin Görsay, bugüne kadar ÖZEV’e katkılarını esirgemeyen kişi ve kurumlara da minnettarlığını ifade etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ