17 Ekim 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Oynayarak öğreniyorlar
28 Nisan 2011 Perşembe 12:01

Oynayarak öğreniyorlar

Kalkanlı’da 21 minik öğrenciye eğitim veren bir okul. Kalkanlı Anaokulu…

Rana SARRO

 

 

Kalkanlı Anaokulu 1999 yılından beridir Kalkanlı’daki 4 yaşındaki öğrencilere eğitim veriyor. Okulda, 4 yıldır hizmet veren öğretmen Feriha Uysal Çanakcı, Kalkanlı Anaokulu’nu Haberdar gazetesine anlattı.

 

Çanakçı, çocukların yaşlarına ve gelişim düzeylerine uygun Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına uygun bir eğitim verildiğini anlattı. Okulda, öğrencilere oyuna dayalı bir eğitim verildiğini söyleyen Feriha Çanakçı; “Her şey oyun yoluyla öğretilmeye çalışılıyor” dedi.

 

 

“Sosyal aktivitelere katılıyoruz”

 

Öğrencilerin gezilere, tiyatrolara ve her türlü sosyal aktiviteye de dâhil edildiğini belirten Öğretmen Feriha Çanakçı, oyun odasının, çocukların sosyal iletişimine ve sevgi saygı kavramlarının gelişmesine katkı sağladığını belirtti. Kalkanlı Anaokulu’nun daha iyi seviyelere taşınması için okul aile birliklerinin de desteklerini sürdürdüklerini kaydeden Feriha Çanakçı, okula ait açık oyun alanında olduğunu söyledi.

 

 

21 öğrenciye eğitim

 

Geçmiş yıllarda 9 çocuğun eğitim gördüğü Kalkanlı Anaokulu 4 yaş grubu öğrencilerinde her yıl artış gerçekleştiğini de belirten Çanakçı, şu anda okulda eğitim gören öğrenci sayısının 21 olduğunu söyledi.

 

 

Ailelerden tam destek

 

Okulda herhangi bir eksiklik olmadığını da belirten Çanakçı, her yıl okul aile birliği katkılarıyla okulun ihtiyaçlarının karşılandığını söyledi. Bu yıl Güzelyurt Belediyesi’nin de katkılarıyla okulun tuvaletlerinin yenilendiğini söyleyen Çanakçı, okul avlusunda bulunan oyun parkına bir kauçuk zemini ve çardak da okul aile birliği katkılarıyla yapıldığını belirtti.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ