20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
OTEM’e Günay dokunacak
18 Nisan 2011 Pazartesi 13:48

OTEM’e Günay dokunacak

Günay, yıllardır kapalı olan Otelcilik ve Turizm Okulu'nun açılışına gelecek

Türkiye Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın resmi davetlisi olarak İzmir’deki 35. Turizm Haftası etkinliklerine katılan Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel KKTC’ye döndü. Üstel, Ercan Havaalanında, basına açıklamalarda bulundu. Üstel , 35. Turizm Haftasının açılışında bir konuşma yaparak KKTC’yi medyada ve yerel yönetimler düzeyinde daha fazla tanıtma fırsatı bulduklarını, aynı zamanda Anavatan Türkiye’de tatil düşünenlerin KKTC’yi tercih etmelerini istediklerini bildirdi.Üstel, TC Kültür ve Turizm Bakanı Günay’a da gösterdiği sıcak ilgiden dolayı teşekkür etti.
 

Üstel: Günay 13 Mayıs’ta KKTC’de


Günay’ın 13 Mayısta TÜRSAB Başkanı Yıldırım Ulusoy’la birlikte Kıbrıs’ta olacağını ve Otelciler Birliği’nin bir ödül törenine katılacaklarını bildiren Üstel, Günay ve Ulusoy’un tanıtım açısından KKTC’ye yardım edip önünü açtığını kaydetti. Ekonomik nedenlerle kapatılmak zorunda kalınan Otelcilik ev Turizm Okulu (OTEM)’in TÜRSAB ve TC Turizm Bakanlığı katkılarıyla yeniden gündeme getirileceğinin sözünü de aldıklarını söyleyen Üstel, Günay’ın ziyareti sırasında protokol imzalayıp okulu tamir ve tadil ederek turizm elemanı yetiştirmeye başlanacağını ifade etti.

 

“Tanıtımlar sürecek”
 

İzmir Ticaret Odası, İzmir Valisi ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı ile de temaslarda bulunduklarını söyleyen Üstel, 2011’in “Kuzey Kıbrıs Yılı” ilan edilmesiyle tanıtım için yardım sözü aldıklarını; ilerleyen günlerde Ankara, İzmir, İstanbul, Antalya gibi büyük yerleşim birimlerinde tanıtımlara devam edileceğini bildirdi.Üstel ayrıca, TÜRSAB Başkanı Yıldırım Ulusoy’un tur operatörlerine, turistlerin birinci önceliğinin Kıbrıs olması çağrısında bulunduğunu da söyledi.Üstel bir soruya karşılık, turizmde kalifiye elemana ihtiyaç bulunduğunu, bu elemanlar KKTC’den bulunamazsa Türkiye’den getirme yoluna gidileceğini söyledi.Üstel, bir yıl içinde turizm okulunun yeniden devreye girmesiyle tekrardan otellerin ihtiyacının yerel işgücünden karşılanabileceğini ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ