12 Aralık 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ortak vatanda ısrar
09 Nisan 2011 Cumartesi 16:41

'Ortak vatan'da ısrar

İzcan: “Öncelikli görev, Birleşik Federal Kıbrıs’ı hayata geçirmek”

Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP) Genel Sekreteri İzzet İzcan, BM, AB ve dünyanın destek verdiği iki toplumlu, iki bölgeli, siyasi eşitlik temelinde Birleşik Federal Kıbrıs’ı hayata geçirmenin öncelikli görev olduğunu belirtti.
 

İzcan, AKEL tarafından önceki akşam Lefkoşa’daki Kavazoğlu-Mişaulis Kültür Evi’nde düzenlenen, Kavazoğlu ve Mişaulis’i anma etkinliğinde yaptığı konuşmada, “Kendine milliyetçi diyen fanatikler Kıbrıs’taki toplumları birbirlerinden ayırmaya çalışırken onlar ısrarla Kıbrıs’ın geleceğinin ortak vatan mücadelesinde olduğunu savundular” dedi.

 

“Birlikte mücadele boynumuzun borcu”

BKP açıklamasına göre İzcan, etkinlikteki konuşmasında, Kıbrıs’ın her iki yanında federal çözüm karşıtı maceracıların ortaya çıktığını belirterek, şöyle devam etti:


“Kıbrıs’a geçmişte acı ve ıstıraptan başka hiçbir şey getirmeyen milliyetçilik ve şovenizm hastalığına tutulmuş bu kesimlere karşı birlikte mücadele etmek boynumuzun borcudur. Eğer Derviş Ali Kavazoğlu ve Kostas Mişaulis yaşamış olsaydı emin olun ki onlar da bizden bunu isteyeceklerdi.”

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ