19 Kasım 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Örnek işbirliği!
10 Nisan 2011 Pazar 20:47

Örnek işbirliği!

Yeni yıl ve bayramlarımızı artık bu kartpostallarla kutlayacağız.

“Farklı gelişen çocukların güvenli geleceği” sloganı ile çalışan KKTC Özel Eğitim Vakfı ile sosyal sorumluluk projelerinde “iletişim engel tanımaz” sloganı ile engelli çocuklara öncelik veren KKTC Telsim işbirliğinde yeni bir proje başlıyor.

 

3 Aralık 2010 Dünya Engelliler Günü’nde, KKTC Telsim ve Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliğinde spastik çocuklarımıza ‘Engelsiz Eğlence Etkinliği’ düzenlenmiş ve program boyunca çocuklarımız Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri ile 5 Metre uzunluğundaki Telsim tuvaline resim yapmışlardı. Daha sonra, Girne’de, Güzel Sanatlar Anadolu Lisesi’nde ve Milli Eğitim Bakanlığı’nda sergilenen bu resmin gördüğü ilgi Telsim’e ilham kaynağı oldu.

 

Telsim club üyelerine satılacak

 

Bu ilham ile birlikte Praglı 7 yaşında Dzitka adlı bir kız öğrencinin yaptığı resmi taşıyan ilk UNICEF tebrik kartları’nın 1949 yılında satışa çıkarılmasından, bugüne kadar sağlanan kaynak ile dünyada pek çok ihtiyaçlı çocuğun yaşamına ışık tutulmuş olmasını da dikkate alan Telsim, ÖZEV’in kapısını çaldı.

 

ÖZEV tarafından teşekkürle karşılanan bu ziyarette, farklı gelişen çocuklar tarafından yapılacak resimlerin, Telsim tarafından kartpostal olarak bastırılması ve tüm Telsim mağazalarında, satış noktalarında ve Telsim Club üyesi işyerlerinde satışa çıkarılması kararı alındı.

 

İhtiyaçlı engelli çocuklar da...

 

Kart satışlarından toplanan bağışlarla, kaynak yetersizliği nedeniyle halihazırda 50’nin üzerinde farklı gelişen bireyimize ÖZEV tarafından verilen Özel Eğitim ve Rehabilitasyon hizmetinin, hiçbir yerden eğitim alamayan ihtiyaçlı engelli çocukları da kapsayacak şekilde yaygınlaştırılması mümkün olacak.

 

Ulubay: “Sahiplenmeyi prensip edindik”

 

Konu ile ilgili bir açıklama yapan KKTC Telsim Genel Müdürü Ahmet Ulubay, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin etkin ve sorumlu bir üyesi olan Telsim’in, sadece aboneye sağlanan avantajlarda değil, sosyal sorumluluk projelerinde de istikrarı, sürdürülebilirliği ve sürekliliği esas alarak çalıştığını belirterek, hangi alanda olursa olsun, sosyal sorumluluk projelerinde, kıyısından, köşesinden dokunmak yerine, sahiplenmeyi prensip edindiğini vurguladı. Bu prensipleri çerçevesinde, ÖZEV ile başlattıkları çalışmaların kapsamını sürekli genişlettiklerini, ÖZEV’de gerçekleştirdikleri Noel Babalı yeni yıl kutlaması etkinliğinde, Vakıf Başkanı Ersin Görsav’ın Noel Baba’dan ve kendisinden Erken Tanı ve Rehabilitasyon Merkezi için destek istediğini hatırlattı. O gün, ÖZEV’e yönelik destekleri birleştirerek, çoğaltmak için elinden geleni yapacağının sözünü verdiğini de anımsatan Ulubay, “verilen sözlerin tutulması, hem kendi yaşam felsefem, hem de Şirketimizin en önemli prensiplerinden biri. Bunun en somut örneği, bir buçuk yıl önce verdiğimiz, “Telsim geri dönecek” sözüdür. Bu sözün yerine getirildiğine sizler de tanıklık ettiniz. Bu kez, de, ÖZEV ile başlattığımız işbirliği ile farklı gelişen çocuklarımızın yapacağı resimlerden oluşan kartpostalları çok sayıda bastırarak, tüm satış noktalarımızda ve üye işyerlerimizde satışa çıkaracağız. Buradan sağlanacak bağışlarla, Sayın Görsav en büyük hayaline kavuşacak” dedi.

 

 

Görsav “Telsim’in hep elini taşın altına koyması bize güç veriyor”

 

ÖZEV Başkanı Ersin Görsav, yaptığı açıklamada, farklı gelişen bireylere dünya standartlarında özle eğitim ve rehabilitasyon olanağı yaratma amacı taşıyan ÖZEV’in, bugüne kadar yürütmüş olduğu faaliyetlere bakıldığında, gelinen noktanın KKTC’li her vatandaşının gurur duyacağı bir aşamada olduğunu vurgulayarak, kendilerine katkı sağlayan tüm kurum, şirket ve kişilere teşekkür etti.


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ