17 Ekim 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
‘Orkestralar Şöleni’ başladı
29 Nisan 2011 Cuma 12:37

‘Orkestralar Şöleni’ başladı

2. Liseler Arası Orkestralar Şöleni, okul müzik gruplarıyla başladı...

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Gençlik Dairesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen “Liseler Arası Orkestralar Şöleni” dün başladı.


Lefkoşa Atatürk Spor Salonu’nda yer alan ve bugün tamamlanacak olan şölen, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Okul müzik gruplarının performanslarını sergilediği şölende dün 10 lisenin grubu sahne aldı.


Şölenin dünkü ilk bölümünde, Lefkoşa Türk Maarif Koleji, Güzelyurt Kurtuluş Lisesi, Dr. Fazıl Küçük Endüstri Meslek Lisesi, Erenköy Lisesi, Lapta Yavuzlar Lisesi, Girne Amerikan Koleji, Sedat Simavi Endüstri Meslek Lisesi, 20 Temmuz Fen Lisesi, Lefkoşa Türk Lisesi, Lefkoşa Türk Maarif Koleji müzik grupları sahne alırken, bugün ise, 19 Mayıs Koleji, Cengiz Topel Meslek Lisesi, Doğu Akdeniz Koleji, Polatpaşa Lisesi, Namık Kemal Lisesi, Bülent Ecevit Anadolu Lisesi, Levent Koleji ile Haydarpaşa Ticaret Lisesi grupları sahne alacak.


 

“Her konuda olanak sağlıyoruz”


Şölenin açılış konuşmasını yapan Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu, gençlere her konuda olanak sağlayarak, ürettiklerini sergilemesine, paylaşmasına ve yeteneklerini ortaya çıkarmasına şans verilmesi gerektiğini belirtti.
 

 

“Misyon gençlere hizmet”


Faaliyetlerinin hiç hız kesmeden devam ettiğini ifade eden Eroğlu, daire olarak misyonlarının gençliğe hizmet olduğunu vurguladı ve tüm orkestra gruplarını; öğretmenleri, öğrencileri ve idarecileri tebrik ederek, gruplara gösterecekleri performanslarda başarı diledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ