17 Ekim 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Önyargıları kaldırdık”
27 Nisan 2011 Çarşamba 12:21

“Önyargıları kaldırdık”

ADFIAP'ın düzenlendiği 34. Genel Kurulu başarılı bir organizasyonla tamamlandı

Asya Pasifik Bölgesi Kalkınma Finans Enstitüleri Birliği’nin (ADFIAP), 20-23 Nisan 2011 tarihleri arasında düzenlendiği 34. Genel Kurulu başarılı bir organizasyonla tamamlandı.

 

23 ülkeden, organizasyona katılan üst düzey finansçılar, hem KKTC’de bulunmaktan hem de ülkenin beklemedikleri ölçüde gelişmiş kurumsal altyapıya sahip bürokratlarını, iş adamlarını ve devlet yöneticilerini tanımaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, Ada’dan ayrıldılar.

 

Toplantının kapanış oturumunda, tüm üye ülkelerin onayladığı Girne Hareket Planı imzalandı. Küreselleşmenin getirdiği finansal, ekonomik ve sosyal zorluklara karşılık strateji belirlenmesi amacıyla yürürlüğe konan Planda, küçük ve orta ölçekli işletmelerin ekonomide en büyük istihdam ve yenilikleri yarattığı, üye Kalkınma Finans Kuruluşları’nın da bu tür işletmelere hali hazırda finansal ve teknik destek sağladığı dikkate alındı.

 

 

Ataner: Bu ölçekte ilk defa toplantı yapıldı

 

Konu ile ilgili açıklama yapan KKTC Kalkınma Bankası Genel Müdürü Ahmet Ataner, “ADFIAP 34. Genel Kurulu toplantısı, hem KKTC hem de KKTC Kalkınma Bankası için çok fazla önem taşımaktadır. Ülkemizde, bu ölçekte yapılan ilk toplantıdır. Bundan sonra yapılacak toplantılar için önemli bir kilometre taşı teşkil etmektedir. Organizasyon, yoğun emeklerle, tüm detayları, ince ince planlanarak yürütüldü. İlgili tüm kesimlerin memnuniyetlerini de göz önüne aldığımızda, sonucun başarılı olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Eksik ve yanlı bilgilendirilmelerden dolayı, bazı üye ülkelerin taşıdıkları önyargıları tamamen ortadan kaldırdığımızı ve KKTC’nin tanıtımına büyük ölçüde katkı sağladığımızı vurgulamak isterim” dedi.

 

 

Köseoğlu: İşbirliği altyapısını oluşturduk

 

Kalkınma Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Köseoğlu ise organizasyonun, sadece kendi içine kapalı olarak yapılmadığını, KKTC Kalkınma Bankası’nın sosyal sorumluluk gereği, çeşitli ülkelerin finans yetkilileri ile ülkedeki iş dünyası temsilcilerini de bir araya getirerek işbirliği altyapısının da oluşturulduğuna dikkat çekti.

 

İş dünyasının yanı sıra, üniversite mezunları için de seminer düzenlendiğini belirten Ataner, onlara, dünya finans kuruluşlarının yöneticilerini tanıma, deneyim ve birikimlerinden yararlanma olanağı yaratılırken, girişimcilik ruhlarının gelişmesine de katkı sağlandığını ifade etti. Dört gün süren toplantının hemen ardından, ADFIMI ve ADFIAP CEO toplantılarının da KKTC’de yapılması için çalışmalara başladıklarını belirten Köseoğlu, uzun yıllardır sürdürdükleri çalışmaların böylesine büyük bir başarı ile sonuçlanmasının, bu konuya emek veren tüm yöneticiler için bir iftihar kaynağı olduğunu belirtti.

 

 

EKO Tur Konukları büyüledi

 

Yoğun geçen toplantıların ardından, KKTC Kalkınma Bankası tarafından konuklar için düzenlenen programda, Girne, Lefkoşa ve Karpaz Bölgesi’ne yapılan tam günlük Eko-Agro gezilerine katılan finans uzmanları, keyifli bir gün geçirmenin yanı sıra, Ülkemizi yakından tanıma imkanı buldular.

 

Kıbrıs’ın eşsiz doğasına ve baharına hayran kaldıklarını belirten katılımcılar, özellikle, bahar ayının gelmesi ile açan mimoza, limon ve portakal ağaçlarına hayran kaldıklarını söylediler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ