17 Ekim 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Onur konuğu oldular
08 Eylül 2011 Perşembe 12:30

Onur konuğu oldular

KKTC’den ilk kez bir ekibin katıldığı festivalde ülkeyi temsil ettiler

Gençlik Dairesine bağlı Girne Gençlik Merkezi Halk Dansları Topluluğu, KKTC’den ilk kez bir ekibin katıldığı, Çek Cumhuriyeti 16.Karlovy Vary International Folk Dance Festivali’nde ülkeyi temsil etti.

 

Halk Dansları Topluluğu, 31 Ağustos - 4 Eylül 2011 tarihleri arasında gittiği Çek Cumhuriyeti’nde, Kuzey Kıbrıs kültürünü tanıttı.

 

 

Onur konuğu olarak katıldılar

 

Festivale onur konuğu olarak davet edilen KKTC ekibi, Kıbrıs Türk Halk danslarının, birbirinden güzel örneklerini sahneleyerek büyük beğeni ve alkış topladı.

 

 

Ayakta alkışlandılar

 

Çek Cumhuriyeti’nde gösterileri takip edenler, Kuzey Kıbrıs ekibinin özellikle bardak ve orak oyunlarına büyük ilgi gösterirken, ekibin gösterdiği performans ayakta alkışladı.

 

 

Başarı ödülüne ulaştılar

 

Gerçekleşen gala gecesinde de tamamen Kıbrıs Türk Kültürünü yansıtan koreografilerini de sahneleyen ekip üyeleri, festival komitesinin verdiği başarı ödülünün sahibi oldu.

 

 

Birlikte dans ettiler

 

Festivalde yöresel oyunlarını halka öğretme şansını da bulan Girne Gençlik Merkezi Halk Dansları Topluluğu, bir saat boyunca Çek Cumhuriyeti Halkıyla Kıbrıs Türk Halk Danslarını icra etti.

 

 

Eroğlu teşekkür etti

 

Bir hafta boyunca gösterilerini sunan dans ekibi, 10 farklı sahnede yer aldı. Girne Gençlik Merkezi Halk Dansları Topluluğu, destekleyen Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu, Eğitmen Adem Öksüzoğlu ve KKTC CİOFF temsilcisine teşekkürlerini sundu.

 

 

Görevlerini başarıyla yerine getirdiler

 

Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu da ilk kez bir KKTC ekibinin yer aldığı Çek Cumhuriyeti’nde ülkeyi temsil eden Girne Gençlik Merkezi Halk Dansları Topluluğunun başarıyla görevlerini yerine getirdiklerini belirterek, tüm ekip elemanlarını ve müzisyenleri gönülden kutladı.

 ,

 

“Onlar ülkenin elçisi”

 

Eroğlu, halk dansları üyelerinin birer ülke elçisi olduklarını vurgulayarak, söz konusu festivalde de ülkenin tanıtıldığını dile getirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ