19 Kasım 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Onur Air, Kıbrısa uçmaya başladı
01 Nisan 2011 Cuma 14:25

Onur Air, Kıbrıs'a uçmaya başladı

Onur Air dün itibariyle tarifeli İstanbul-Lefkoşa uçuşlarına başladı

Abbas ELMAS

30 uçaklık filosuyla Türkiye'nin özel havayolu şirketi Onur Air dün itibariyle tarifeli İstanbul-Lefkoşa uçuşlarına başladı. Onur Air, ağırlıklı olarak tatil-eğlence, öğrenci ve asker yolcu profiline hitap eden Kıbrıs uçuşlarında da Türkiye iç hatlarında olduğu gibi uygun fiyat politikası uygulayacağı ve bilet fiyatları her şey dahil 69 TL'den başlayacağı açıklandı. Bilet satışına başlanan Kıbrıs, Onur Air'in tarifeli sefer düzenlediği 13. uçuş noktası olacak.
 

İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan Lefkoşa Ercan Havalimanı düzenlenecek seferler her gün saat 09.00 ve 19.05'te, Lefkoşa Ercan Havalimanı'ndan İstanbul Atatürk Havalimanı'na olanlar ise saat 11.30 ve 21.30'da yapılacak.


Onur Air yetkililerinin yaptığı açıklamada 19 Mayıs tarihinden itibaren de haftada 2 kez olmak üzere Trabzon-Kıbrıs uçuşları başlayacağı belirtildi.

Onur Air Kıbrıs’a tanıtıldı

Cratos Premium otelde dün saat 18.00’de düzenlenen tanıtım kokteyline turizmciler yanı sıra basın ve devlet yetkilileri katıldı. Sinevizyon gösterisi ile başlayan gece Onur Air Genel Müdürü Sabehattin Bolukcu, Maliye Bakanı Ersin Tatar ile Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ersan Saner konuşma yaptı.

Onur Air’in tanıtımını yapan Onur Air Genel Müdürü Sabehattin Bolukcu, yaptığı konuşmada 2 uçaklık filosuyla havacılık sektörüne giren Onur Air’in her yıl daha fazla güçlendiğini ve Türk özel sektör havacılığının gelişiminde önemli bir rol oynadığını söyledi. Onur Air’in en önemli atılımını son 10 yılda yaptığını belirten Blokcu, Onur Air’in bu dönemde yaşanan ulusal ve uluslararası krizlerden büyüyerek çıkmasını bildiğini kaydetti.

 

Ersin Tatar: “Hayırlı olsun”

Tanıtım kokteylinde konuşma yapan Maliye Bakanı Ersin Tatar, böyle bir hava yollarının KKTC’yi dünyaya bağlayacağını dile getirdi ve bu inançla KKTC’ye olan güvenin bir kez daha görüldüğünü söyledi. Tatar, KKTC halkının hak ettiği güzel günlere yaklaştığını belirterek, Onur Air yetkililerine teşekkür etti.  

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ