24 Ekim 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Onlar gibi tek vücut olmalıyız”
28 Nisan 2011 Perşembe 11:58

“Onlar gibi tek vücut olmalıyız”

Eski milletvekili, siyasette bugün yaşananları Haberdar'a değerlendirdi...

Yurdagül BEYOĞLU

 

Eski milletvekili Mustafa Hacıahmetoğlu, bilirkişilerin siyasetten ayrıldığını, gelenlerin eskisi kadar tecrübeli olmadığını söyledi. Türkiye’ye büyük aşkla bağlı olduğunu vurgulayan Hacıahmetoğlu, Haberdar’a yaptığı açıklamada “Partiler, parti içi görüşlerini bir yana bırakıp, Rumlar gibi tek vücut olmalıdırlar” dedi.

 

 

“KKTC siyasetini iyi görmüyorum”

 

Kıbrıs Cumhuriyeti’nde başlattığı politik yaşamını 33 yıl boyunca sürdüren ve UBP ile DP çatısı altında 33 yıl milletvekilliği yapan 80 yaşındaki Mustafa Hacıahmetoğlu kimsenin aleyhine konuşmak istemediğini ancak KKTC siyasetini iyi görmediğini söyledi.

 

1960’da, Türk Cemaat Meclisi Üyesi, 1970’de milletvekili seçildiğini anımsatan Hacıahmetoğlu, 1993 erken seçimlerini Girne’de birinci sırada tamamlamasına rağmen milletvekilliğinin o dönemki hükümet tarafından elinden alındığını hatırlattı.

 

 

“Bu sistem işlemiyor”

 

Süre olarak en fala milletvekili yapan politikacı olduğunu beyan eden Hacıahmetoğlu, 1961'de Ankara’da uçak kazası geçirdiğini, 6 kişinin öldüğü kazadan bir tek kendisinin kurtulduğunu anımsattı.

 

Sistemdeki sıkıntıları da eleştiren eski milletvekili Hacıahmetoğlu, “Kimsenin aleyhinde konuşmak istemem fakat bu sistem işlemiyor. Çünkü tüm bilirkişiler ayrıldı. Şimdiki politikacılar eskiler kadar tecrübeli değil” şeklinde konuştu.

 

 

“Kişisel görüşler bir yana bırakılsın”

Hacıahmetoğlu, Türkiye ile KKTC arasında yaratılan çatışma atmosferini eleştirerek şöyle konuştu: “Anavatana candan bağlıyız. Ondan ayrı düşünülemeyiz. Bizdeki tüm siyasi partiler de kendi görüşlerini bir yana bırakıp Kıbrıs davasında Rumlar gibi tek vücut olmalıdırlar. Gidişat iyi değil, herkes kişisel çekişmeleri bıraksın, ülkeyi düşünsün.”

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ