18 Ekim 2018 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Önce veto, sonra olaylar
20 Nisan 2011 Çarşamba 13:54

Önce veto, sonra olaylar

Başta İstanbul olmak üzere Doğu ve Güneydoğu'da olaylar çıktı

Türkiye’de Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK), 12 bağımsız milletvekili adayını veto etmesinin ardından kepenklerin kapalı olduğu Hakkari’nin Yüksekova ilçesi ile Van, Diyarbakır ve Adana'da olaylar çıktı.

 

İstanbul'da ise Taksim'de başlayan olaylar Aksaray'a kadar sıçradı.

 

Taksim Meydanı'ndaki oturma eyleminin ardından Barış ve Demokrasi Partili (BDP), grup Aksaray'a doğru yürüyüşe geçti. Bazı iş yerlerine taş ve molotofkokteyli atan BDP'lilere polis müdahale etti.

 

Camlar kırıldı

 

Aksaray Metro Durağı'na doğru başlatılan yürüyüş sırasında gruptan taşlar atılması sonucu çevredeki bazı araçların, dükkanların ve evlerin camları kırıldı. Camları kırılan araçlar arasında bir İETT otobüsü de vardı.

 

Yürüyüş yapan grup, Atatürk (Unkapanı) Köprüsü'nden geçerken, Fatih İtfaiyesi'ne bağlı itfaiye araçları ile bir ambulansa, bir noter ve PTT kargo binasına da molotofkokteyli attı. PTT binasının camları kırıldı ve girişinde küçük çaplı yangın çıktı.

 

Yangına giderken saldırıya uğradılar

 

Öte Yandan, Fatih itfaiyesi ekipleri Tarlabaşı'ndaki bir çocuk yuvasındaki yangın ihbarına müdahale etmek üzere yolda giderken molotofkokteylli saldırıya uğradı.

 

Grup Aksaray Metrosu'na önüne vardığı sırada burada güvenlik önlemleri alan polis ekiplerine molotofkokteyli atıldı. Bunun üzerine polis gruba müdahale etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ