19 Kasım 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ölümle tehdit edildiler!
06 Nisan 2011 Çarşamba 15:20

Ölümle tehdit edildiler!

KTÖS, “Ölüm tehdidi içeren mektup aldıkları” konusunda polise şikayette bulundu

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) yetkilileri, İngiltere’den gönderilen “ölüm tehdidi içeren” bir mektup aldıkları iddiasıyla bugün öğleden sonra polise ifade vererek şikayette bulundular.

 

KTÖS yöneticileri, ifade ve şikayet öncesi Lefkoşa Polis Müdürlüğü önünde düzenledikleri basın toplantısında, ölüm tehdidinin Londra’da faaliyet göstermekte olan (adını da vererek) bir dernek tarafından yapıldığı yönünde ciddi şüpheleri olduğunu açıkladılar.

 

KTÖS Genel Başkanı Güven Varoğlu burada yaptığı konuşmada, bu kuşkularına kanıt olarak, mektubun Londra’dan postalanmasını ve “mektupla aynı dili kullanan Genel Sekreter Şener Elcil’e yönelik ‘vatan hainliği’ suçlaması içeren gazete ilanını” gösterdi.

 

Varoğlu, KTÖS ile ilerici ve devrimci örgütlerin, Kıbrıs Türk toplumunun varoluş mücadelesine yönelik eylemlerinin birçok kesimi rahtsız ettiğini ifade ederek, bu nedenle ölüm tehditlerinin gündeme geldiğini kaydetti.

 

Varoğlu, KTÖS’ün her zaman halkla birlikte Kıbrıs Türk toplumunun yanında olacağını ve üzerine düşeni yapacağını anlatarak, “kuru gürültüye pabuç bırakmayacaklarını” söyledi.

 

Tehdit mektubuna “öğretmenlere ders verir gibi” Kıbrıs’ta yaşananlarla ilgili bir kitaptan sayfalar eklenmesini de eleştiren Varoğlu, “Biz bu ülkede yaşanan her şeyin şahidiyiz. Bize ders vermelerine gerek yok. Çünkü biz bizzat olayları yaşadık” dedi.

 

Elcil: Londra’da gazel okuyorlar

 

KTÖS Genel Sekretere Şener Elcil de, Türk ordusunun 1974’te bozulan anayasal nizamı yeniden tesis etmek amacıyla ülkeye geldiğini belirterek, bu nedenle adanın kuzeyindeki asayişten Türk ordusunun sorumlu olduğunu savundu.

 

Elcil, polisin, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı aracılığıyla adadaki Türk ordusuna bağlı olduğunu belirterek, bunun gereğinin yapılmasını istedi.

 

Elcil, “KTÖS’ü tehdit edenlerin adadan sıvışarak Kraliçe’nin güvencesinde Londra’da gazel okuduğu” iddiasında da bulunarak, “Oradan tehdit savurmak yerine gelip adadaki gerçeklerle yüzleşmeleri gerekir” ifadelerini kullandı.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ