19 Ekim 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ölüm denizde yakaladı...
30 Nisan 2011 Cumartesi 11:52

Ölüm denizde yakaladı...

KKTC’de tatil yapan Alman turist, plajda ölü olarak bulundu...

Ayşe BULUT-Hüseyin ÇİÇEK

 

 

KKTC’ye kardeşiyle birlikte tatil amacıyla gelen Alman uyruklu Eerke Ubbo Hamer, otele yerleşmesinden kısa bir süre sonra kayıplara karıştı. Hamer’e ait eşyalar oteldeki diğer turistler tarafından sahilde bulundu. Bu gelişmenin ardından Hammer’in abisi Prof.Dr. Heyo E.Hamer(79) ve otel yöneticilerine haber verildi. Olayın Polise intikal etmesinin ardından bölgede arama başlatıldı.

 

 

En son Restoranda gördüm”

 

Eerke Ubbo Hamer’in kardeşi Prof.Dr. Heyo E.Hamer, kardeşini son olarak önceki gün öğle saatlerinde, Kaya Artemis otelin yakınlarında bir restorantta gördüğünü ve kardeşinin kendisine denize gireceğini söylediğini ifade etti. Hamer, akşam saatlerinde ise otelde kalan diğer turistler tarafından plajdaki şenzlonglarda kardeşinin eşyalarının bulunup kendisine verildiğini kaydetti. Bunun üzerine otel müdürüne gidip durumu bildirdiğini anlatan Hamer, dün de acı haberi ldığını belirterek, kardeşinin şeker ve tansiyon hastası olduğunu söyledi.

 

 

Ülkemizde Defnedilecek

 

Heyo E.Hamer, kardeşinin Almanya’da ailesi olmadığını bunun yanında cenazenin Almanya’ya götürülme işlemlerinde de maddi sıkıntı yaşayabileceklerini söyledi. Hamer, kardeşinin naaşının KKTC’de defnedilmesini talep etti.Hammer 25 Nisan’ da kardeşi ile birlikte geldikleri ülkemizden Pazartesi günü ayrılmayı plnladıklarını ifade etti.. Hamer, kardeşinin daha önce cankurtaranlık yaptığını da sözlerine ekledi…

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ