16 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Okumak, Okumak, Okumak”  Girne ve Lefkoşada
29 Nisan 2012 Pazar 19:36

“Okumak, Okumak, Okumak” Girne ve Lefkoşa'da

“Okumak, Okumak, Okumak” adlı oyun Girne ve Lefkoşa’da sahnelendi.

Çocuklarda okuma alışkanlığını geliştirmeyi hedefleyen proje kapsamında hazırlanan “Okumak, Okumak, Okumak” adlı oyun Girne ve Lefkoşa’da sahnelendi.

Turizm, Çevre ve Kültür Bakanlığı Kültür Dairesi Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, Sabancı Vakfı’nın desteklediği sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde Anadolu’nun pek çok yerinde Mehtap Ar Çocuk Tiyatrosu tarafından sahnelenen müzikli tiyatro oyunu, Kültür Dairesi Müdürlüğü tarafından ve  TC Lefkoşa Büyükelçiliği katkıları KKTC’de de sahnelendi.

 

Okumanın, eğitimin, aile sevgisinin, hoşgörünün, paylaşımın ve dostluğun önemi vurgulanan oyun, Girne Amerikan Üniversitesi Spectrum Salonu’nda Karşıyaka, Karaoğlanoğlu, GAÜ  ve Lapta ilkokullarına; Lefkoşa AKM’de de 9 Eylül, Şht. Ertuğrul, Necati Taşkın, Alayköy, Gönyeli, Levent ilkokulları ile TED  Koleji öğrencileri için sahnelendi.

 

Açıklamada, tiyatroyu izlemeye gelen öğrencilerin Kültür Dairesi Müdürlüğü’nün 26 Martta başlattığı Van depreminde zarar gören kütüphanelere bağış kampanyası çerçevesinde kitap bağışında da bulunduğu ifade edildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ