20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
OHAL kalkacak”
18 Nisan 2011 Pazartesi 11:18

'OHAL kalkacak”

48 yıllık olağanüstü halin gelecek hafta kaldırmasını istedi

 Protestoların hız kesmediği Suriye'de Devlet Başkanı Beşar Esad yeni kabineye hitaben yaptığı konuşmada, 48 yıllık olağanüstü halin gelecek hafta kaldırmasını istedi…


Esad, dün yemin ederek görevine başlayan yeni kabineye hitaben bir konuşma yaptı.
Suriye Devlet Televizyonu'nda yayımlanan konuşmasında Esad, "Suriye, bugünlerde oldukça hassas bir dönemden geçiyor. Bu sürecin üç temel bileşeninin komplolar, reform ihtiyaçları ve halkın talepleri olduğunu Halk Meclisi'nde yaptığım konuşmada söyledim" dedi.
 

 

“Düşmanlarının hoşuna gitmiyor”


"Suriye'nin bağımsız bir şekilde politikasını belirleyerek kendi kararlarını almasının düşmanlarının hoşuna gitmediğini" anlatan Esad, "Suriye'nin bu bağımsız tavrı devam ettikçe komplolar olacaktır" diye konuştu.

 

Konuşmasında ülkede reform ihtiyacına vurgu yapan Esad, "Şüphesiz, reformlar çok önemlidir, birçok reformun sonuçları ancak bir süre geçtikten sonra ortaya çıkacaktır. Ancak bizlerin, 'Reformların sonuçlarını bekliyoruz' dememiz mümkün değildir. Devletin sahip olduğu imkânlar çerçevesinde vatandaşların ihtiyaç ve taleplerine cevap vermesi gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ