16 Kasım 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Öğretim üyelerini geliştirecekler
05 Mayıs 2011 Perşembe 11:00

Öğretim üyelerini geliştirecekler

KKTC üniversitelerinde yarın başlayarak, 10 Haziran tarihine kadar ayrı ayrı gerçekleştirilecek “Öğretim Üyesi Geliştirme Atölye Çalışmaları”nın ilki, Cuma günü saat 14.00’te Yakın Doğu Üniversitesi’nde yapılıyor.

YÖDAK Koordinatörlüğü’nde organize edilen ve altı hafta boyunca her Cuma günü farklı üniversitelerde düzenlenecek öğretim üyesi geliştirme çalışmalarında, “Eğitimde Yeni Yönelimler, Eğitimde Değişim”, “Öğretim Teknolojileri ve Materyal Geliştirme İlkeleri”, “Etkili Öğretim”, “Etkili Sınıf Yönetimi”, “Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme” ve “Öğrenmenin Oluşumu” başlıkları ele alınacak.

Altı öğretim üyesi katılacak
YÖDAK açıklamasına göre, üniversitelerin Eğitim Fakülteleri Dekanları’nın katkıları ile belirlenen ve koordinatörlüğünü YÖDAK Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Gökçekuş’un yürüttüğü programlara her üniversiteden altı öğretim üyesinin katılımı kararlaştırıldı.

“Yetiştirme programlarına büyük önem veriyoruz”

YÖDAK Üyesi Prof. Dr. Gökçekuş, konuyla ilgili açıklamasında, öğretim üyesi gelişimine dönük atölye çalışmalarının daha sık yapılması gerektiğinin altını çizerek, YÖDAK olarak öğretim üyesi yetiştirme programlarına büyük önem ve destek verdiklerini, önümüzdeki dönemde de bu yöndeki çalışmalara hız kazandırılacağını belirtti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ