18 Kasım 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Öğretim üyeleri gelişiyor
07 Mayıs 2011 Cumartesi 13:03

Öğretim üyeleri gelişiyor

“Öğretim Üyesi Geliştirme Atölye Çalışmaları”nın ilki YDÜ'de başladı

KKTC üniversitelerinde dün başlayan ve 10 Haziran’a kadar ayrı ayrı gerçekleştirilecek “Öğretim Üyesi Geliştirme Atölye Çalışmaları”nın ilki Yakın Doğu Üniversitesi’nde başladı.


YÖDAK Koordinatörlüğü’nde organize edilen ve altı hafta boyunca her cuma farklı üniversitelerde düzenlenecek öğretim üyesi geliştirme çalışmalarında, “Eğitimde Yeni Yönelimler, Eğitimde Değişim”, “Öğretim Teknolojileri ve Materyal Geliştirme İlkeleri”, “Etkili Öğretim”, “Etkili Sınıf Yönetimi”, “Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme” ve “Öğrenmenin Oluşumu” başlıkları ele alınacak.

 


Sertifika verilecek


YÖDAK Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Gökçekuş’un yürüttüğü programlara her üniversiteden öğretim üyesi katılacak. Çalışmaların sonunda YÖDAK, katılımcılara sertifika verecek.Gökçekuş: Üniversite yaşamına katkı sağlayacak


İlki dün YDÜ’de gerçekleştirilen “Eğitimde Yeni Yönelimler, Eğitimde Değişim” çalışmasının başlangıcında konuşan YÖDAK Üyesi Prof. Dr. Gökçekuş, Öğretim Üyesi Geliştirme Atölye Çalışmalarının ülkenin üniversite yaşamına katkı sağlayacağına inandığını belirterek, her meslekten öğretim elemanlarıyla bir araya gelmenin ayrıcalığını yaşayacaklarını söyledi.

 

YÖDAK’ın önemli misyonlarından birinin de üniversiteleri bir araya getirerek, eldeki potansiyelden birlikte yararlanmak olduğunu ifade eden Gökçekuş, zaman zaman bu birlikteliğin farklı örneklerine şahit olduklarını anımsattı.


Gökçekuş, dün başlayan atölye çalışmaları, 13 Mayıs’ta UKÜ’de “Öğretim Teknolojileri ve Materyal Geliştirme İlkeleri”, 20 Mayıs’ta LAÜ’de “Etkili Öğretim”, 27 Mayıs’ta GAÜ’de “Etkili Sınıf Yönetimi”, 3 Haziran’da ODTÜ’de “Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme” ve son olarak 10 Haziran’da DAÜ’de “Öğrenmenin Oluşumu” konularında yapılacağını belirtti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ