18 Ekim 2018 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ofis aşkının yeşerdiği 5 meslek...
25 Mayıs 2013 Cumartesi 12:15

Ofis aşkının yeşerdiği 5 meslek...

İş hayatında olan insanların neredeyse % 40’ı hayatlarında bir kere ofis ortamında aşk yaşamıştır

Yapılan araştırmalara göre aşk; sevgilisi olmayan çalışanlar için düşündüklerinden daha yakın. İş hayatında olan insanların neredeyse % 40’ı hayatlarında bir kere ofis ortamında aşk yaşamıştır. Bazı meslek gruplarında, diğerlerine göre çalışanlar arasında aşk ilişkisi yaşanması daha olası. İşte bunlardan ilk beşi:

 

  • Eğlence & Konaklama
  • Bilgi Teknolojileri
  • Finans
  • Sağlık
  • Profesyonel Hizmetler

 

Yapılan son araştırmalara göre, partnerlerin hayatını kazanmak için hangi işi yaptığı ilişkilerinde oldukça belirleyici bir faktördür. Araştırmalara katılanların % 6’sı, partneri çok fazla çalıştığı için partnerinden ayrıldığını, yeterince para kazanamadığı için terk ettiğini ya da partnerinin mesleğini beğenmediğini açıklamıştır. Aynı meslekte olmak, işle ilgili problemleriniz olduğunda her zaman bunları paylaşacak biri olması anlamına gelir. Eğer iyi bir kimyanız varsa, grup halinde çalışmak iyi olabilir hatta bazı işlerde birbirinizi tamamlayabilirsiniz.

 

Ofis aşklarının büyük çoğunluğu, sosyal ortamlarda başlamaktadır. İş dışında karşılaşmalar, öğlen yemekleri, ofis partileri, çalışanların birlikteliğine zemin hazırlamaktadır. Bütün bunlar ofisteki uzun ve zor gününüzü kolaylaştıracak artılar.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ