19 Ekim 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
O talimatı ben verdim
24 Haziran 2013 Pazartesi 10:59

'O talimatı ben verdim'

‘Evlerinize Osmanlı bayrağı asabilirsiniz’

Başbakan vatandaşlara evlerine üzerinde sembol olmayan bayrak asmaları çağrısını yineledi ve ekledi: “Ama üç hilali de açarız derseniz o da Osmanlı’nındır, gurur duyarız”

Başbakan Erdoğan “Milli İradaye Saygı” mitinglerinin dördüncüsünü Erzurum’da yaptı. “Büyük Oyunu Bozmaya Hadi Tarih Yazmaya” sloganıyla düzenlenen miting İstasyon Meydanı’nda gerçekleşti. Erdoğan mitingde Gezi eylemleri nedeniyle CHP’ye yüklenmeyi sürdürdü.

Başbakan konuşmasının sonunda mitinge katılanlara “Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet’ diye tekrarlattı ve “İşte Türkiye” dedi. Bayrak kampanyasının devam etmesi gerektiğini vurgulayan Erdoğan, hilal ve yıldız dışında bayrakta hiçbir şeyin bulunmamasının altını çizdi. Erdoğan, “Ama üç hilali de açarız diyorsanız o da Osmanlınındır. Onunla da gurur duyarız” dedi.

Mezhep gerilimi

Mezhep gerilimi tehlikesi karşısında vatandaşları uyaran Erdoğan, bu konuda da CHP’yi suçladı:

“Özellikle Türkiye’de bir mezhep gerilimi oluşturmak alevi-Sünni gerilimi oluşturmak isteyen alçaklara karşı herkesin azami uyanık olmasını istiyorum. Dikkat edin hem CHP Genel Başkanı hem de onun hemşehrisi olan milletvekili, sabah-akşam bir mezhep gerilimi çıkarmak için çok tehlikeli provokasyonlar yapıyorlar. Alevi kardeşlerim lütfen bu oyuna gelmesin.

O emri ben verdim

Gezi olayları nedeniyle polise yönelik eleştirilere yanıt veren Erdoğan, “Şimdi soruyorlar ‘Polise talimatı kim verdi?’ diye. Talimatı ben verdim. İşgal kuvvetlerini mi izleyecektik” dedi.

Sosyalistler Bodrum’da

“Bunlar, güya sosyalist ama milleti böyle tahkir ederler. Bu sosyalist geçinenler var ya, bunları şöyle arayın, çoğu şimdi Bodrum’dadır, yatlarındadır bunlar. İstanbul’dan tanırım bunları, sözde sanatçılarını da aydınlarını da tanırım. Bunlar, o çığırtkanlık yapan var ya, ‘Mesele Gezi Parkı değil, hala anlamadın mı’ diyen var ya, bunlar yeri geldiği zaman Boğaz’a karşı viskiyi yudumlamasını da çok iyi bilirler. Sosyalist, mosyalist, geçin bunları.


Erdoğan miting meydanına asılan temsili Kemal Kılıçdaroğlu karnesini okudu.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ