17 Ekim 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
O şahıs yakalandı!
11 Haziran 2013 Salı 16:07

"O şahıs yakalandı!"

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, twitter'dan yaptığı açıklamada..

Gezi Parkı eylemlerinin 15. gününde sabah erken saatlerde Taksim Meydanı'ndaki pankart ve flamaların kaldırılması için polis müdahalesi yaşandı. Gezi Parkı'na girilmeyeceği ve polise saldırı olmadığı takdirde biber gazı ve tazyikli su kullanılmayacağına dair anonslar yapıldıktan sonra çevik kuvvet ekipleri meydana girdi. Bu esnada Gümüşsuyu girişinde ve Taksim Meydanı'nda polise molotof kokteyli, taş ve havai fişeklerle saldıranlar oldu.

Sosyal medyada polise molotof kokteylleriyle saldıranların sivil polis olduğuna dair iddialar hızla yayıldı. Twitter'da ve bazı haber sitelerinde molotof kokteyli atan bir kişinin fotoğrafı paylaşılarak belindeki kabarıklığın silah olduğuna işaret edildi.

"O KİŞİ SDP'Lİ, ADI ULAŞ BAYRAKTAROĞLU"

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, twitter'dan yaptığı açıklamada, belinde silah şeklinde görüntü olan eylemciyle ilgili bilgiler paylaştı.

Vali Mutlu, "Taksim'de telsizli ve muhtemelen silahlı görüntüsü sosyal medyada paylaşılıp, polis olduğu iddia olunan kişi yakalandı. O SDP'li bir eylemci. Kişinin adı Ulaş Bayraktaroğlu. Daha önce Devrimci Karargah operasyonunda 6 ay cezaevinde kalmış birisi. Polis diyenlere duyuruyorum, bilginize. Olaylara katılanların sığındığı SDP ile binasında gözaltına alınanların sayısı 70 oldu. Silah ve palalar da var" dedi.

Vali, "Parti binasındaki aramada ele geçen bir adet tabancanın yanı sıra diğer kesici aletlerin resimlerini de paylaşıyorum" diyerek bazı fotoğrafları da takipçileriyle paylaştı.

İŞTE VALİ MUTLU'NUN TWEETLERİ:


 

VALİ MUTLU: ELİNDE TELSİZ VE SİLAHLA POLİS OLDUĞU ALGISI YARATMAYA ÇALIŞAN EYLEMCİLER VARDI

Bu sabahki müdahale ile ilgili olarak açıklama yapan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu bir soru üzerine bu iddialara yanıt verdi. Vali Mutlu, "elinde telsiz ve silahla polis olduğu algısı yaratmaya çalışan eylemciler vardı" dedi.

Mutlu, "Karşımızda, benim bir fikrim var diyenlerin ötesinde 'Benim telsizim var, molotofum var, havai fişeğim var' diyenlere karşı mücadelemiz var. Telsiz donanımlarına kadar var olan bu gruplara karşı mücadelenin ne kadar hassas olduğunu özellikle belirtmek istiyorum." dedi.

Mutlu sosyal medyadaki iddialara da tepki göstererek "Çok güzel bir halk tabiri var. Uydur uydur yaz. Sosyal medyada provakatif emelleriyle kışkırtan ve kullananlar var. Bunlara karşı duyarlı olmalıyız. Zihinlerimizi bombardımana tabi tutarak, emniyet güçlerimizi sıkıntıya sokan kişilere karşı hep birlikte hassas olacağız. Sosyal medya üzerinden de dikkatli olmamızı özellikle tavsiye ediyorum. Bunlar ajitasyondur. Polisimiz halkının emrindedir. Emniyetimizin bu şahısları da belirleyerek gereğini yapacaktır. Elinde telsiz, silah görüntüsüyle polis olduğu algısı yaratmaya çalışanlar vardı, onlarla ilgili görüntüler izlenerek, gerekenler yapılacaktır." şeklinde konuştu.

Konuya ilişkin net bilgi saldırganların kimliğinin belirlenmesinin ardından ortaya çıkacak.


MUAMMER GÜLER: KUYRUKLU YALAN

İçişleri Bakanı Muammer Güler de molotof atan saldırganların arasında sivil polis olduğuna dair iddialara yanıt vererek "O eylemcilerin arasına polis giremez, kuyruklu yalan. Kamu malına zarar verenler bedelini ödeyecektir" dedi.

 

 

  

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ