10 Aralık 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Nisap sıkıntısı yine aşılamadı
14 Nisan 2011 Perşembe 15:51

Nisap sıkıntısı yine aşılamadı

Cumhuriyet Meclis Genel Kurulu toplantısı yine yapılamadı

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu, önceki gün nisap sağlanamadığı için ertelenen toplantısı için dün yine nisabı sağlayamadı.

 


Saat 11.00’de Meclis Başkanı Hasan Bozer başkanlığında toplanma denemesi yapan Meclis Genel Kurulu’na 13 UBP’li milletvekili ile Bağımsız Milletvekili Tahsin Ertuğruloğlu katılınca, iç tüzük gereği toplantıya 10 dakika ara verildiyse de toplanmayı başaramadı.

 

Yoklama sırasında Meclis Genel Kurulu salonunda UBP milletvekilleri Hasan Bozer, Mutlu Atasayan, Mehmet Tancer, Alirıza Usluer, Ahmet Kaşif, Ahmet Zengin, Ersan Saner, Ali Çetin Amcaoğlu, Sunat Atun, Ünal Üstel, Şerife Ünverdi, Afet Özcafer bulunuyordu.

 

Bugün de olmazsa...

 

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nun dünkü gündemi olan, Serbest Liman ve Bölge (Değişiklik) Yasa Tasarısı ile Kira (Denetim) (Değişiklik) Yasa Tasarısı bugünkü birleşimle birleştirilerek yapılacak.

 

Genel Kurul bugün de toplanamazsa, toplantı 48 saat sonraya ertelenecek.

 

Bozer: Sorunların çözüm yeri Meclis

 

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Hasan Bozer milletvekillerine Meclis çalışmalarına katılmaları çağrısında bulundu. Bozer, yaptığı açıklamada sorunların çözüm yerinin meclis çatısı olduğunu belirtti ve bu çatı altında çözülmesinin daha kolay olacağını söyledi.

 

Muhalefetten güvensizlik önergesi

 

Bu arada Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler, Toplumcu Demokrasi Partisi ve Demokrat Parti ise bugün hükümet aleyhine güvensizlik önergesi verecek.

 

Partiler, hükümet aleyhine sunacakları güvensizlik önergesi için gereken imzaları bugün topladı.

 

3 Parti temsilcileri bugün saat 09.00’da Cumhuriyet Meclis başkanlığını ziyaret edecek ve önergenin Meclis’in bugünkü birleşiminin gündemine alınması talebinde bulunacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ