17 Aralık 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Neden aldatılıyoruz?
08 Kasım 2012 Perşembe 12:59

Neden aldatılıyoruz?

Hepimizin en büyük korkusu aldatılmak neden başımıza geliyor?

Aldatılmak, kadın erkek ilişkilerinde en korkulan olmuştur hep. Başımıza gelmesin diye uğraşır dururuz ama neden olabileceğini düşünmek bir türlü aklımıza gelmez, yalnızca karşı tarafı suçlamakla yetiniriz. Belki de durup düşünmenin vakti gelmiştir.


Aldatmak denince akla ilk gelen cinsel anlamda doyumsuzluk oluyor. Oysaki son araştırmalar kanıtladı; cinsellik aldatmak için ikinci sebep. Erkekler, partneriyle aralarında iletişimsizlik başladığı zaman aldatıyorlar. Kendilerini ifade edemedikleri, iyi veya kötü yaşadıklarını paylaşamadıkları zaman yeni bir ilişki için arayış başlıyor.


Partnerinizden ilgiyi asla esirgemeyin. Aklınıza yatmasa da fikirlerini dinleyin, gerekirse daha iyi hale getirmek için tartışın. Ona gününün nasıl geçtiğini sorun, değişen hayallerini, yapmak istediklerini size anlatmasına fırsat verin. Böylece kendini değerli hissedecek, size verdiği değer de katlanacaktır. Hem sağlıklı ve mutlu bir iletişim iyi bir cinsellik hayatının da temeli. İletişim, sağlıklı ilişkilerin anahtarı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ