17 Ekim 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
NASAdan kıyamet açıklaması
20 Aralık 2012 Perşembe 10:54

NASA'dan kıyamet açıklaması

"Dünya 23 - 25 Aralıkta tamamen karanlığa gömülecek ve..."

Bazı insanlar, hatta milyonlarcası, 21 Aralık günü Dünya’nın sonunun geleceğine inanıyor. Ancak böyle bir şey yaşanması beklenmiyor. Hatta ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), bundan o kadar emin ki, 22 Aralık günü yayımlanmak üzere, ‘Neden Dün Dünya Yok Olmadı’ başlıklı bir yazı hazırladı.

 

Güneş tüm insanlığı yok edecek

Kıyamet hikayeleri yayanların pek bilmediği bir konu, Güneş’in faaliyetlerinin her 11 yılda bir en yüksek değere çıkması ve yeniden normale dönmesi. Güneş döngüsü denilen bu süreçte, Güneş’in faaliyetleri ve yüzeyindeki karadeliklerin sayısında değişim gözlemleniyor. Güneş fırtınaları ve patlamalar artıyor.

 

Bu patlamaların yaydığı elektromanyetik parçalar, Dünya’nın atmosferine ulaşarak, telekomünikasyon ağını etkileyebiliyor. Bu kozmik parçalar aynı zamanda Kuzey Işıkları olarak bilinen doğa olayına neden oluyor.

 

21 Aralık’ta Dünya’yı kızartacak bir Güneş patlaması beklenmiyor. Kasım ayında Maya kehaneti hakkında yapılan bir panele katılan NASA’da görevli atmosfer bilimcisi Lika Guhathakurta, Dünya’yı ciddi ölçüde etkileyecek bir Güneş fırtınası beklemediklerini söyledi.

 

Dünya karanlığa gömülecek

Başta Çinliler olmak üzere, 21 Aralık kehanetçilerini saran bu korku, Dünya’nın 21 Aralık’tan üç gün önce karamaya başlayacağı ve sonra sonunun geleceğine dayanıyor. Dünya, 23-25 Aralık’ta tamamen karanlığa gömülecek ve sona yok olacak..

 

Bazıları, bu durumun Güneş ve Dünya’nın ilk kez hizaya gelmesinden kaynaklacağına inanıyor.

 

‘X Gezegeni Dünya ile çarpışacak’

Birçok antik Sümer araştırmacısı ve gök bilimci, geçmişte ortaya attıkları bir teoride, Güneş Sistemi’nin kayıp bir gezegene sahip olduğunu belirtti. Her 3600 yılda bir Güneş Sistemi’ne girdiği ifade edilen bu dev gezegen, Jüpiter’den bile büyüktü ve sisteme girmesi tüm dengeleri alt üst ediyordu.

 

Nibiru, nam-ı diğer Marduk olarak bilinen dev gezegenin, 21 Aralık’ta Dünya’ya çarpacağına inanılıyor. Ancak Marduk var olsaydı, aylar, yıllar önceden kendisini belli etmesi gerekirdi. Hatta bu gezegenin varlığını deşifre ettiği antik Sümer yazıtları aracılığıyla ilk kez duyuran Azeri araştırmacı Zekeriya Sitchin, gezegenin ‘Mars ile Jüpiter arasından geçtiğini’ belirtti. Kısa var olsa bile Dünya’ya çarpması olası değil.

 

ABD’li medyum Nancy Lieder, 2003 yılında Marduk’un Dünya’ya çarpacağını öne sürdü. Uzaylılarla temasa geçebildiğini öne süren Lieder’in başından yanlış olan bu iddiasını doğru kılabilecek iki diğer iddia var:

 

21 Aralık hakkında bir diğer korku, o gün Güneş Sistemi’ndeki tüm gezegenlerin aynı hizaya geleceği ve bunun felaketlere neden olacağı.

 

Bu konuda açıklama yapan yine NASA: “Gelecek onlarca yıl içinde gezegenlerin aynı hizaya gelmesini beklemiyoruz... Eğer böyle bir şey 21 Aralık’ta yaşanacak olsa bile, Dünya üzerindeki etkileri fark edilmeyecek kadar az olacak.”

 

Geçmişte, 1962, 1982 ve 2000 yıllarında gezegenlerin aynı hizaya gelmesi olayı yaşandı ancak Dünya hala tek parça halinde duruyor.

 

Kuzey ve Güney Kutup noktaları tarafından dengelenen Dünya’nın elektromanyetik alanları, coğrafyalardaki iklimlerin ve yeryüzündeki düzenin en büyük belirleyicilerinden. Bu alanların milyonlarca, binlerce yıl içindeki değişimleri, eski zamanlarda buz olan yerleri ormanlar, orman olan yerleri çöl ve buzullara çevirdi.

 

Bazıları, 21 Aralık’ta Dünya’nın elektromanyetik alanlarının takla atacağını ve çok büyük afetler doğacağını düşünüyor. Bu durum, zaten yüz binlerce yıl süren döngülerde yaşanıyor. NASA, 21 Aralık’ta manyetik kutupların fazla etkilenmeyeceğini, bir değişim olsa bile sadece kozmik radyasyonun biraz artabileceğini belirtti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ