15 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Naftalin Kokulu Kıbrıs”
22 Nisan 2011 Cuma 10:35

“Naftalin Kokulu Kıbrıs”

Gazeteci-yazar Ahmet Tolgay’ın çok ilgi çeken kitabı 3. Baskı'sını yaptı!

Gazeteci-yazar Ahmet Tolgay’ın Kıbrıs Türk halkının sosyal tarihini de irdeleyen ve nostaljik bir anlatımla kaleme alınan “Naftalin Kokulu Kıbrıs” adlı kitabı 3. baskısını yaptı.


Kitabın yazarı Ahmet Tolgay’ın yaptığı açıklamaya göre, Mart ayı başlarında yayımlanan ve üçüncü haftası dolmadan ikinci baskısını yapan kitap, Cypricola - Evsu’nun başlattığı kültür yayınlarının ilk sunumuydu.


Raflara çıktığı günden bu yana Kuzey Kıbrıs’ta en çok satılan 5 kitap arasındaki yerini koruyan 268 sayfalık eserin tüm geliri bu kuruluşun bünyesinde oluşturulan sosyal sorumluluk projeleri fonuna aktarılıyor.

 Dış ülkelerde yaşayan Türklerin ilgisini çekti

 

Açıklamaya göre, dış ülkelerde yaşayan Türklerin de ilgisini çeken ve oluşturulan dağıtım ağı içinde bu ülkelerden istemde bulunan Türklere de kargoyla ulaştırılmaya başlanan “Naftalin Kokulu Kıbrıs”, 53 başlık altında Kıbrıs tarihinin bilinmeyen çeşitli ayrıntılarını da olay, mekan ve insan manzarası bağlamında günümüze taşıyor.


Ahmet Tolgay’ın 12’nci kitabı olan “Naftalin Kokulu Kıbrıs”ın sunumu “Mis Gibi Kıbrıs” başlıklı yazıyla Dr. Filiz Besim’e, kapak tasarımı ise YDÜ İletişim Fakültesi öğretim görevlilerinden grafik sanatçısı Yrd. Doç. Dr. Gökçe Keçeci Şekeroğlu’na ait.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ