22 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
‘My Life, World, University”
07 Mayıs 2011 Cumartesi 13:19

‘My Life, World, University”

GAÜ, şenliklerle finaller öncesi öğrencilerine moral aşılayacak

GAÜ, 2011 Bahar Şenlikleri Pazartesi günü başlıyor. GAÜ, Bu yıl ‘My Life, World, University” teması altında sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal aktivitelere ev sahipliği yapacak…
 

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ), 2011 Bahar Şenlikleri pazartesi günü başlıyor. “My life, world, university” teması altında 13 Mayıs’a kadar sürecek şenliklerde, Türkiye’den birçok ünlü renk katacak.


Festival süresince çeşitli sergi, film, konser, dans, tiyatro gösterileri, seminer, yetenek, ses ve güzellik yarışmaları gerçekleştirilecek.
 

 

Açılış töreni saat 10.00’da


GAÜ 2011 Bahar Şenlikleri’ne saat 10.00’da GAÜ Spectrum Kongre Merkezi’nde internet ve bilişim alanında yaptığı başarılı projelerle “Forbes” dergisine kapak olan GAÜ mezunu Arda Kutsal’ın da hazır bulunacağı açılış töreniyle start verilecek.Kortej yürüyüşü

Aynı gün saat 19.30’da Girne şehir merkezinde yapılacak kortej yürüyüşünün ardından, Girne Belediyesi önünde PHI konseri, milenium complex binasında da Özgün konser yer alacak.
Dün saat 12.00’de GAÜ Kıbrıs Yerleşkesi Karmi Kampüsü Red Room Cafe’de basın toplantısı düzenleyen GAÜ şenlik programı hakkında açıklama yaptı.


 

Finalistler tanıtıldı


Basın toplantısında ayrıca etkinlikler kapsamında gerçekleştirilecek güzellik yarışmasında finale kalan bay ve bayan güzeller basına tanıtıldı.


Toplantıya, GAÜ Rektörü Prof. Yıldırım Öner, Rektör Danışmanı Erhan Veçhi, Medya Koordinatörü Simge Özekler, Halkla İlişkiler ve Etkinlikler Müdürü Meral Başer ile öğrenciler katıldı.
 

Toplantıda, GAÜ Rektörü Prof. Yıldırım Öner açıklamalarda bulunurken, Medya Koordinatörü Simge Özekler de şenlik programı hakkında bilgi sundu.Program


Bahar şenlikleri çerçevesinde 10 Mayıs Salı günü saat 13.00’de Milenyum Senato Salonu’nda ünlü basketbolcu Harun Erdenay ‘ın söyleşisi, 19.00’da Spectrum kongre merkezinde ‘GAÜ Star Ses Yarışması’ , 11 Mayıs çarşamba günü 14.00’te Milenyum Kompleks Kongre Merkezi’nde Fotoğraf Sanatçısı Tara Arsevem söyleşisi, 12 Mayıs Perşembe saat 20.00’de Spectrum Kongre Merkezi’nde ‘GAÜ Güzellik Yarışması’ yer alacak.


 

‘Geniş Aile’ konuk olacak


Şenliklerin sona ereceği 13 Mayıs Cuma günü ise GAÜ Lympic alanında Türkiye televizyonu Kanal D ekranlarında yayınlanan ‘Geniş Aile’ dizi ekibiyle söyleşisi yer alacak.


GAÜ 2011 Bahar Şenlikleri Türkiye’nin tanınmış sanatçılarından Zeynep Dizdar’nın Milenyum Kompleks Merkezi’nde saat 22.00’da vereceği konserle sona erecek.

 Öner: Final sınavları öncesi moral verecek


GAÜ Rektörü Prof. Yıldırım Öner yaptığı konuşmada, üniversitenin her yıl geleneksel olarak düzenlemekte olduğu bahar şenliklerinin bu yıl 9-13 Mayıs tarihlerinde gerçekleşeceğini belirterek, etkinliğin öğrencilere final sınavları öncesi moral vereceğini söyledi.


Bu yıl 26’ıncısını düzenleyecekleri şenliğin “My life, world, university” teması altında yapılacağını belirten Prof. Öner, etkinliğin bir çok sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif etkinliklere ev sahipliği yapacağını kaydetti.
 

 

“GAÜ bilime yön veriyor”

Doğa ve yaşama yön veren 4 ana element ateş, su, hava ve toprak gibi GAÜ’nün de yükseköğretim ve bilime yön verdiğini ifade eden Prof. Öner, dünya üniversitesi olma yolunda İngiltere, Amerika ve Singapur kampüs açan üniversitenin 3 kıtada faaliyet yürüttüğünü vurguladı.
Bahar şenliklerinin 68 değişik ülkeden öğrencisi, 26 ülkeden de akademisyeni bulunan üniversiteye kültürel zenginlik katacağını söyleyen Prof. Öner, dostluk, kardeşlik ve barış paylaşımını olan bu aktivitenin öğrencilere büyük kazanımlar sağlayacağını belirtti.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ