19 Kasım 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Müzik festivali başlıyor!
11 Nisan 2011 Pazartesi 11:09

Müzik festivali başlıyor!

Bugün başlayacak olan 7. Bellapais Müzik Festivali’nin programı şöyle:

Bellapais İlkbahar Müzik Festivali, bugün Viyana Johann Strauss Topluluğu’nun sunacağı “Bir Viyana Galası” Konseriyle başlıyor.


Kuzey Kıbrıs Müzik Derneği’nin açıklamasına göre bu akşam 20.30’da yer alacak açılış konserinde, J. Strauss’ un Mavi Tuna Valsi, Yarasa Opereti, Trisch-Tratsch Polka ve Radetzky March gibi sevilen yapıtları yorumlanacak. Alfred Pfleger yönetimindeki topluluğun solisti ise Soprano Petra Harper-König.


Kuzey Kıbrıs Müzik Derneği organizasyonunda Turizm, Çevre ve Kültür Bakanlığı işbirliğinde, KKTC Merkez Bankası, İntergaz, Rocks Hotel, Deniz Plaza, Bellapais Gardens ve Kybele’ nin katkılarıyla 7’incisi bu yıl gerçekleştirilecek olan festival 13 Mayıs’ta sona erecek ve bu sürede Bellapais Manastırı 6 konsere ev sahipliği yapacak.

 

Tümü Bellapais Manastırı’nda gerçekleştirilecek ve saat 20.30 da başlayacak konserlere giriş ücreti 25 TL olarak belirlendi. Biletlerin Deniz Plaza, Dome Hotel, Café Dükkan, Bellapais Manastırı girişinden veya konser akşamları girişten temin edilebileceği açıklandı.
 

7. Bellapais Müzik Festivali’ nin programı şöyle:


“15 Nisan Cuma: Polonyalı Piyanist Alicja Fiderkiewicz’in Brahms, Beethoven ve Chopin’ in seçkin yapıtlarını yorumlayacağı Piyano Resitali.”


“22 Nisan Cuma: 13 yaşındaki KKTC’li Piyanist Erol Emmioğlu’nun Bach, Beethoven, Mendelsohnn, Chopin ve Rachmaninov’ un yapıtlarını seslendireceği Piyano Resitali.”


“29 Nisan Cuma: Samsun Devlet Operası solistleri: Soprano Zerrin Karslı, Tenor Barış Yanç, Mezzo Soprano Ece Aslı İşcan ve Bas Mehmet Yılmaz’ ın sahne alacakları Ünlü Operalardan Seçme Aryalar Konseri.”


“6 Mayıs Cuma: Azeri Piyanist İrade Melikova, Tatar Kemancı İlyas Abdoullin ve KKTC’li Çellist Burcu Karagöz’ün oluşturduğu Expromte Trio ve Bariton Evren Karagöz’ün Konseri.”


“13 Mayıs Cuma: Azeri Piyanist Lale Musayeva, 1811-1886 yılları arasında yaşamış Macar Besteci ve Piyanist Franz Liszt’in Doğumunun 200. Yılı Anısına düzenlenecek kapanış konserinde Liszt’in en seçkin yapıtlarını yorumlayacağı piyano resitali verecek.”  

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ