16 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Müziğin renkleri buluştu
26 Haziran 2012 Salı 10:41

Müziğin renkleri buluştu

Türk, Fransız ve dünya müziklerinden eserler dinleyicilerle buluştu

 

C-Quals Cyprus Quality Academy ve Fransız Enstitüsü (Institut Français Chypre), geleneksel Fransız Müzik Bayramı’nda amatör ve profesyonel müzisyenleri halkla ve müzikseverlerle buluşturdu.

 

Pek çok davetli katıldı

Academy ‘den yapılan açıklamaya göre, C-Quals Cyprus Quality Academy ve Fransız Enstitüsü (Institut Français Chypre) işbirliği ile yürütülen kültürel ve eğitsel faaliyetler çerçevesinde şekillenen etkinlikte, ilk yılını geride bırakan C-quals’da müzik bayramının ve ilk akademik yılın başarıyla sonlanmasının mutluluğu bir arada yaşandı. Organizasyona Güney Kıbrıs’taki Belçika Büyükelçisi Guy Servin, Başbakanlık AB Koordinasyon Merkezi Direktörü Erhan Erçin, İnstitut Direktörü Catherine Crosnier, Lenguistik Ataşe Chantal Juneau ve pek çok davetli katıldı.

 

 

Çok kültürlü müzik dinletisi

Fransızca ağırlıklı olmak üzere çeşitli Kıbrıs Türk, Türk, Fransız ve dünya müziklerinden eserler sunan öğrenciler, profesyonel müzisyen ve dansçıların katılımıyla gerçekleşen geceye Cyprus Quality Academy ev sahipliği yaptı.

 

Farklı gruplardan destek

Geceye renk katanlar arasında Fransız Scratch grubu, Francophonie yarışması birincisi Yakın Doğu Koleji grubu, Kıbrıs Sanat Müzik ve Bale Okulu, ESK, Cranberries Dans Okulu ve Nijerya rap ve zumba grupları da yer aldı.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ