22 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mutabakat aranıyor
16 Nisan 2011 Cumartesi 14:20

Mutabakat aranıyor

NATO dışişleri bakanları, Libya konusunda mutabakat arıyorlar

NATO dışişleri bakanları, Berlin'deki gayri resmi toplantının ikinci gününde, Libya'ya yönelik askeri harekat konusundaki görüş ayrılıklarının üstesinden gelmeye çalışacak.


Güne aile fotoğrafı çektirerek başlayan dışişleri bakanları, Libya'daki askeri operasyonun sonuca ulaşabilmesi için ittifak içinde kesin bir mutabakata varılması gerektiğine inanıyor.

 


Daha fazla savaş uçağı istediler

 

Fransa ve İngiltere, Muammer Kaddafi güçlerine yönelik hava saldırılarının yoğunlaştırılması çağrısında bulunmasına karşın, bakanlar bunun için daha fazla savaş uçağı sağlanması konusunda henüz bir fikir birliğine varamadı.


 

“Kaddafi kaldığı sürece barış olmaz”

 

Öte yandan, önceki gün ABD, İngiltere ve Fransa liderleri, yayınladıkları ortak mektupta Muammer Kaddafi iktidarda kaldığı sürece Libya'da barış sağlanmayacağı uyarısında bulundu.


İttifak üyeleri de, NATO'nun hedefine ulaşıncaya kadar askeri harekatın ve silah ambargosu dahil yaptırımların devam edeceğini, bu arada sivillerin korunmasının öncelikli olduğunu belirtiyor.


Bakanlar ayrıca, Ukrayna ve Gürcistan'dan gelen yetkililerin de yer alacağı oturumlarda bu iki ülke konusunda da bir toplantı düzenleyecek.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ