18 Ekim 2018 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mustafa Kenan, sanatla anılacak
21 Haziran 2012 Perşembe 10:34

Mustafa Kenan, sanatla anılacak

Ülkenin yetiştirdiği önemli sanatçılarından Mustafa Kenan ölümünün 15’inci yılı!

 

Bellapais Manastırı’nda Kıbrıs’ın yetiştirdiği önemli sanatçılarından Mustafa Kenan anılacak. Düzenlenecek konserle Mustafa Kenan anısına eşsiz bir müzik yolculuğu yapılacak gecede Expromte Trio sahnede sanatseverler için çalacak.

Sanatla anılacak

Düzenlenecek olan anma gecesinin organizasyonunu üstlenen Mustafa Kenan Müzik Eğitim ve Danışmanlık Merkezi yöneticisi Sanatçı Evren Karagöz, Haberdar Gazetesi’ne yaptığı açıklamada, ülkenin yetiştirdiği önemli sanatçılardan Mustafa Kenan’ı ölümünün 15’inci yılında sanatla anacaklarını söyleyerek Tschaikowsky, Rahmaninov ve Piazzolla’dan eserler icra edileceğini kaydetti.

Ülkede ilk ve tek

Expromte Trio’nun ülkemizde ilk ve tek daimi tro olduğunun da altını çizen Karagöz, konserde sanat adına ilklerin yaşanacağına da değindi.

Bilet ve iletişim numaraları

22 Haziran Cuma akşamı düzenlenecek gece için biletler – Plaza, Cafe Dükkan, Oya tıbbi tahlil laboratuarı, Mustafa Kenan Müzik Eğitimi ve Danışmanlık Merkezi ve konser gecesi Bellapais Manastırı giriş kapısından temin edilebilecek. Düzenlenecek geceyle ilgili ayrıntılı bilgi 0533 862 21 79 no’lu telefon numaralarından edinilebilir.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ