15 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mülkiyet Washington’a mı?
29 Nisan 2011 Cuma 11:41

Mülkiyet Washington’a mı?

Liderlerin temsilcileri dün 2 saatlik görüşme gerçekleştirdi…

Kıbrıs müzakerelerine çözüm bulma çabaları çerçevesinde, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun Özel Temsilcisi Kudret Özersay ve Rum Yönetimi Başkanlık Komiseri Yorgos Yakovu, dün, BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Temsilcisi Lisa Buttenheim’in ev sahipliğinde, ara bölgede, iki saat süren bir görüşme yaptı.

 

Özersay, konuya ilişkin bilgi almak isteyen TAK muhabirine, “Güney Kıbrıs’ta Mayıs ayında gerçekleştirilecek seçimleri etkilemek istememeleri” nedeniyle görüşmeye ilişkin ayrıntı vermeyeceğini söyledi.

 

 

Polis ve uluslararası anlaşmalar

 

TAK’ın edindiği bilgilere göreyse, iki temsilci görüşmede “Polis” konusunda tarafların karşılıklı önerilerini müzakere etti. Bu arada elde edilen bilgiye göre, görüşmede, geçmişte yapılan “uluslararası anlaşmalar konusundaki yakınlaşma kağıdı” da sonuçlandırıldı.

 

Bu konuyla ilgili alt komite gelecek hafta bir araya gelerek özel bir toplantı yapılacak. Komitede iki taraftan diplomatlar ve uluslararası hukukçular yer alıyor.

 

Öte yandan liderlerin temsilcileri Salı günü saat 15.00’te yeniden bir araya gelecek. Liderler görüşmesi ise Perşembe günü 16.00’da gerçekleşecek.

 

 

Mülkiyet Washington’da görüşülecek

 

Bu arada, TAK’ın güvenilir kaynaklardan elde ettiği bilgilere göre, tarafların mülkiyet uzmanlarının, Mayıs ayı ortalarında ABD’nin başkenti Washington’da BM Mülkiyet uzmanlarıyla bir araya gelmeleri bekleniyor.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ