19 Aralık 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Muhtıra kaldı, mesaj verildi
13 Nisan 2011 Çarşamba 15:28

Muhtıra kaldı, mesaj verildi

Başbakan, muhtırayı yazılı olarak değil sözlü olarak kabul etti

HABERDAR ÖZEL

 

Başbakana Muhtıra vermek isteyen tepkili vekiller, İrsen Küçük tebligatı reddedince mektubu yeniden ceplerine koymak durumunda kaldılar ancak mesajlarını iletmeyi başardılar.

 

Küskün vekiller adına Başbakanlığa giden Taçoy ile Serdaroğlu’nun sunduğu muhtırayı Başbakan yazılı olarak değil sözlü olarak kabul ederken, tepkili tüm vekillerle bugün meclis öncesi bir kez daha görüşecek.

 

Muhtırayı basına vereceklerini önceden duyuran tepkili vekiller, görüşmede Başbakan’ın bu yöndeki talebi nedeniyle bundan da vazgeçti.

 

Muhtıra niteliğindeki mektupta, Başbakan’ın önerisi olan erken seçim ile tepkili grubun önerisi olan Olağanüstü Kurultay’ın Parti Meclisi’nde tartışılması talep ediliyor.

 

Ya erken seçim ya kurultay

Küskün vekiller adına Ergün Serdaroğlu ile Hasan Taçoy, beraberlerinde götürdükleri muhtıra nitelikli ve üzerinde 7 adet imza bulunan mektubu Başbakana vermek üzere dün akşam saatlerinde Başbakanlığa gidip Başbakan Küçük ile görüştüler.

 

Hasan Taçoy, İlkay Kamil, Türkay Tokel, Ahmet Çaluda, Ergün Serdaroğlu, Zorlu Töre ve Necdet Numan’ın imzaları bulunan mektupta, Başbakan’ın önerdiği Erken seçim ile küskün grubun talep ettiği olağanüstü Kurultay seçeneklerinin Parti Meclisi’ine götürülmesi talebini içerdiği ifade ediliyor.

 

Mektubu bir deklarasyon şeklinde basına vereceklerini toplantıdan önce duyuran küskün vekiller, Haberdar Gazetesi’nin elde ettiği bilgilere göre Başbakan’ın talebiyle bu tutumlarından vazgeçtikleri öğrenildi. Başbakan ile küskün 7 vekil bugün sabah yeniden son kez biraya gelip son kozlarını paylaşacakları belirtildi.

 

Mektup Temedya’da yazıldı

Küskün milletvekili grubunda bulunan eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Türkay Tokel’in oğlu Özdemir Tokel’e ait reklam ajansı Temedya’nın Küçük Kaymaklı’daki binasında toplanan 6 tepkili vekil, burada yazdıkları muhtıra niteliğindeki mektubu imzaladılar.

 

Çaluda telefonla imzaladı

Babasının tedavisi için İstanbul’da bulunan Ahmet Çaluda’ya, yazılan metin telefonda okutulduktan sonra onayını sözlü olarak alan 6 vekil, onun adına da metne imza koydular. Hasan Taçoy ve Ergun Serdaroğlu vekillerin vekili seçilerek Başbakan’a gönderildi.

 

Güvensizlik önergesine kesin ret

Küskün vekillerin CTP, DP ve TDP’nin vermeye hazırlandığı güvensizlik önergesine kesinlikle katılmayacaklarını ve hükümetin düşürülmesi için kabul oyu asla vermeyi düşünmedikleri ifade ediliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ