16 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Muhteşem şölen
19 Kasım 2012 Pazartesi 10:35

Muhteşem şölen

4. Cumhuriyet Şöleni’nin, Gala’sı Lefkoşa Spor Salonu’nda yapıldı

4. Cumhuriyet Şöleni’nin,  Gala’sı   Lefkoşa Spor Salonu’nda yapıldı.Gençlik Dairesi’nden yapılan açıklamaya göre, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Mutlu Atasayan’da gala gecesinde yaptığı konuşmada, zor günlerden geçilerek Cumhuriyetin kurulduğuna işaret ederek,  Türkiye’nin bu sürece katısının büyük olduğunu söyledi.

 

Atasayan: Cumhuriyete sahip çıkın

Bu anlamda Türkiye’ye teşekkürün borç olduğunu ifade eden Atasayan, gençlerden cumhuriyete sahip çıkmalarını istedi.

 

Eroğlu: Gençlerle varız

Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu ise konuşmasında, Gençlik Dairesi’nin gençlerle var olduğunu belirerek, Daire’nin tüm çalışmalarını gençler için sürdürdüğünü söyledi. 4. Cumhuriyet Şöleni’nde tüm dernek, merkez ve belediye ekiplerinin buluştuğunu belirten Eroğlu, katılımcı tüm gruplara ilgilerinden dolayı teşekkür etti.

 

Gösterilerini sergilediler

Gala gecesinde konuşmaların ardından KKTC ve Türkiye’den gelen halk dansları ekipleri gösterilerini sergiledi.

 

Köpeğiyle büyüledi

Bir televizyon kanalında yayımlanan Yetenek Sizsiniz Yarışmasına da katılan Kutay Özkan ile Tarçın köpek gösteri yaparken, aynı yarışmaya katılan İlker ve Seda çifti ise akrobatik dans sunumu gerçekleştirdi.

 

Çeşitli kentlerde sürüyor

4. Cumhuriyet Şöleni  gösterilerine, dün akşam, Girne Ertuğrul Apakan Spor Salonu;  yarın İskele Spor Salonu; 21 Kasım Çarşamba Güzelyurt Atatürk Kültür Merkezi’nde devam edilecek. Tüm gösteriler saat 20.00’de başlayacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ