17 Ekim 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Muhacerette yenilik
03 Mayıs 2011 Salı 12:39

Muhacerette yenilik

Bakanlık, “KKTC”, “TC” ve “diğer” ayrımını başlattıı..

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı, Ercan Havalimanı’nda ülkeye giriş ve çıkışlarda kullanılan muhaceret kabinlerinde yeni uygulama başlattı.

 

Bakanlık, turizm mevsimini ve ülkeye giriş-çıkışlarda yaşanması muhtemel yoğunluğu dikkate alarak, kabinleri elektronik sistemle “KKTC”, “TC” ve “Diğer” uyruklu vatandaşlar için ayırdı.

 

Bu sistemle gelen uçaktaki yoğunluğa göre turistlere hızlı hizmet vermeyi amaçlayan bakanlık, bu sistemle kabinler önündeki yığılma ve ülkeye girişlerin hızlanmasını hedefliyor.

 

 

Uygulama hizmete girdi

 

Dünkü kabulünde konuyla ilgili basına açıklamada bulunan İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu, bu konuda gerekli tanıtım ve açıklamaların yerinde daha detaylı bir şekilde yapılacağını, ancak uygulamanın hizmete girdiğini söyledi.

 

 

Optik okuyucuya geçilecek

 

Çavuşoğlu, polisten aldıkları bilgiye dayanarak bu sistemle her uçakta yaklaşık yarım saatlik bir hızlanma kazandıklarını belirterek, yakında pasaport ve kimlikle girişlerde de optik okuyucuya geçileceğini kaydetti. Optik okuyucuya geçilmesiyle uçak alanında çağdaş ülkelerdeki sürate ulaşacaklarını belirten Çavuşoğlu, bu sistemle bakanlık olarak turizme katkı koymayı amaçladıklarını söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ