18 Ekim 2018 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Müdahale tehdidine son verilsin
14 Haziran 2013 Cuma 08:34

'Müdahale tehdidine son verilsin'

Çok sayıda sinema ve tiyatro oyuncusu bir basın açıklaması yaptı

Açıklamayı grup adına ünlü oyuncu Meltem Cumbul okudu. Açıklamada şu ifadeler yer verildi: "Gezi Parkı eylemlerinin 17’nci günündeyiz. Görüşmeler Gezi Parkı eylemcilerinin meşru temsilcilerini de kapsayacak şekilde genişlemiştir.

Bu gelişmeyi umut verici bir adım olarak değerlendiriyoruz. Diyaloğun sağlıklı bir şekilde giderilmesi için endişelerimizin giderilmesini bekliyoruz. Ülke genelinde polis şiddeti hala daha devam ediyor.


Başından beri barışçıl eylemlerini büyük bir inanç, dirayet ve demokratik olgunlukla sergileyen Gezi eylemcileri halen müdahale tehditi altında kalıyor. Görüşmelerin devam edilebilmesi ve eylemciler tarafından sağlıklı bir şekilde tartışılabilmesi için Gezi Parkı’na herhangi bir müdahale yapılmamalıdır.

Türkiye’nin dört bir yanında Gezi Parkı için sokağa çıkan binlerce insana karşı uygulanan polis şiddeti sona erdirilmelidir. Eylemlerin başından itibaren gözaltına alınan bütün eylemciler serbest bırakılmalıdır. Diyalogun sürmesini, polis şiddetinin sona ermesini ve müdahale tehditine son verilmesini talep ediyoruz. Bugünkü gelişmeler çok olumlu, umarım bu her zaman devam eder."

Sanatçılardan oluşan grup ’Her yer Taksim, her yer direniş’ şeklinde slogan atarak parka geri döndü.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ