19 Ekim 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Motivasyon tüyoları!
27 Nisan 2011 Çarşamba 14:46

Motivasyon tüyoları!

Kilolarla başınız dertte mi? İşte kilo vermeyi kolaylaştıran tüyolar:

Kilo verme kararını hayatınızın her alanına sokun. Yatak odanızdan mutfağa evin her yanını uyarıcı obje ya da notlarla donatabilirsiniz. Böylece kilo verme isteği her an gözünüzün önünde olur…

 

Egzersiz yapmak zorunda olduğunuz halde mazeretler yaratıp spora gitmeyi erteliyor musunuz? Kocaman tabaklarla yemeniz gerekenden çok daha fazlasını kontrolsüzce tüketip ertesi gün pişmanlıkla mı uyanıyorsunuz? Bu kısır döngü ve hissettikleriniz konusunda yalnız değilsiniz. Çözüm adına neler yapabileceğinize bir bakalım.

 

En zayıf haliniz

 

Aynı fikir, ancak bu sefer ters çevrilmiş şekilde. Bu çekici bir poz, alımlı görünmenizi sağlayan bir fotoğraf. Neden mi? Çünkü, bazı insanlar bununla daha çok motive olabiliyor. Siz hangisinden etkileniyorsanız, o fotoğrafı kullanabilirsiniz.

 

 

Test jeanleri

 

Eğer fazla yeme eşiğindeyseniz ya da ihtiyaç duyduğunuzu bildiğiniz halde egzersiz yapmıyorsanız, test jeanlerinizi deneyin. Bazıları için kaç kilo olduğu değil, ne kadar iri ya da küçük hissettiği daha önemli olabiliyor. Test jeanler biraz sıkı gelmeye başlıyorsa, hiç tereddüt etmeden, bir kurabiye azaltabilirsiniz ya da hemen spor ayakkabılarınızı alıp koşmaya gidebilirsiniz.

 

 

Mutfakta dar Jeanler

 

Dar jeanlerinizi mutfağa ya da kilere asın. Böylece buzdolabında nelerin olduğunu görmek üzere mutfağa giderken onları fark edersiniz.10 saniyelik tat alma hazzınızın aslında asıl amacınızın ters yönünde hareket ettiğini görürsünüz. Günün sonunda, hiçbir şey zayıf olmaktan aldığınız hazzın yerini tutmayacaktır.

 

 

Asılı notlar

 

Bazı zamanlar kendinizi buzdolabının kapağını açarken ve dolaptaki her şeyi gözden geçirirken mi buluyorsunuz? Ya da akşam yemeğinizi yemenize rağmen, derin dondurucudaki sevdiğiniz tatlar aklınızı çeliyor. O zaman buzdolabının üzerine ya da kilere notlar asmak işinize yarayacaktır. “Bu kurabiyeyi yememeliyim”, “Bu kurabiyeyi yemenin sonucu: KİLO ALMAK” şeklinde ifadeler yazabilirsiniz.

 

 

En kilolu olduğunuz fotoğraf

 

Böyle bir fotoğrafınız varsa onu her zaman görebileceğiniz bir yere koyun. Bu sayede her gördüğünüzde ‘fit olma’ isteğinizi hatırlarsınız. Eğer yemekler sizin için meseleyse, bu fotoğrafı mutfağa koyun. Buzdolabının, derin dondurucunun, mutfak tezgahının üzerine olabilir. Burada önemli olan, yemek öncesi görebileceğiniz bir yerde olması. Ve gördükten sonra ne kadar yemek yiyeceğiniz konusunda etki yaratabilmesi. Bu fotoğrafı çalar saatinizin yanına da koyabilirsiniz. Sabah erken bir saatte çalmaya başladığında ve siz de onu her ertelediğinizde, uyanmanızı, yataktan kalkmanızı, egzersiz yapmak için hazırlanmanızı sağlayacak bir şekilde konumlandırabilirsiniz.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ