16 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Modern ve yüksek kalitede eğitimin adresi !
28 Ocak 2012 Cumartesi 12:29

Modern ve yüksek kalitede eğitimin adresi !

Fakülte dekanı ile farklı ülkelerden gelen öğrenciler, okulla ilgili düşüncelerini Haberdar'la paylaştılar...

Gamze BAYKUR

 

İşletme ve Ekonomi Fakültesi altında bulunan Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu 2007 yılında eğitim hayatına başladı. İngilizce diliyle lisans ve yüksek lisans eğitimi veren yüksek okul,mezunlarını mesleklerinde başarılı kılabilecek öğrenimi veriyor. 792 öğrenciye eğitim veren Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu, dünya gençliği ile global rekabet edebilecekleri tüm çağdaş teknolojik ve bilimsel fırsatlardan faydalanıyor.

 

 

 

İşletme ve Ekonomi Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cem Tanova:

 

“Modern ve yüksek kalitede eğitim veriyoruz…”

 

İşletme ve Ekonomi FakültesiDekanı Prof. Dr. Cem Tanova KKTC, Türkiye, Azerbaycan, İran, Nijerya ve bölge ülkelerden gelen öğrencilere dünyadaki gerekliliklere uygun modern ve yüksek kalitede eğitim verildiğini belirtti. Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu bünyesinde Bankacılık ve Finans, Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik, Yönetim ve Bilişim Sistemleri, Uluslararası Finans, Bankacılık ve Sigortacılık, Pazarlama Yönetimi ve İnsan Kaynakları Yönetimi olmak üzere 6 program barındırıyor.

 

 

Yaratıcı ve seçkin eğitim kadrosu var…

 

DAÜ’nün en kalabalık fakültelerinden biri olan İşletme ve Ekonomi Fakültesi bünyesindeki Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu’nu KKTC’deki diğer üniversitelerden ayıran en önemli özelliğin yaratıcı ve seçkin eğitim kadrosu olduğunu belirten Dekan Prof. Dr. Cem Tanova, eğitim kadrosunun, 2010-2011 yılları arasında Sosyal Bilimler Atıf Endeksinde yer alan 48 bilimsel makale yayınlama başarısını gösterdiklerini ifade etti.

 

 

Sürekli artan akademik ivmeye paralel hareket …

 

Dekan Prof. Dr. Cem Tanova,KKTC’nin tek devlet üniversitesi olan DAÜ idaresindeki yüksek okulun, gerçek anlamda uluslararası öğretim ortamı ilkesine uygun olarak sürekli artan akademik ivmeye paralel olarak hareket ettiğini açıkladı. Yüksek okulun, ABD’nin seçkin işletme akreditasyon kurumu AACSB tarafından akreditasyon sürecine uygun bulunduğunu belirten Prof. Dr. Tanova,  akreditasyon çalışmalarına hız verildiğini söyledi. Prof. Dr. Cem Tanova, “Sadece çok az sayıda ve dünyanın en prestijli üniversiteleri AACSB akreditasyonu almıştır, bu süreç bizim için de kendimizi geliştirme ve rehavete kapılmamamız için bir fırsattır” şeklinde konuştu.

 

 

 

ÖĞRENCİLER NE DEDİ?

 

 

Munkh-Uchral Ganchuluunn:

“Bölümü seviyorum”

 

“Moğolistan’dan geliyorum. 3. sınıftayım. Kız kardeşimin yönlendirmesi ve tavsiyesiyle DAÜ’ye geldim. Uluslararası Finans öğrencisiyim. Bölümümü seviyorum çünkü rakamları çok seviyorum. Rakamlar da finansın bir parçası. Finans sektöründe kariyer yapmayı istiyorum.”

 

 

 

Pouya Sanei:

 

“DAÜ’nün ortamı uluslararası”

 

“ İranlıyım. Uluslararası Finans bölümündeyim. Finans uluslararası boyutu belirgin bir uğraş. Bu durumda farklı kültürlerle de tanışabiliyorsun. Para ve hesap kitap meseleleriyle iştigal etmekten hoşlanıyorum. Her gün borsayı takip ediyorum. Buraya 17 yaşımda tatile geldim. Kardeşim DAÜ öğrencisiydi. Hoşuma gitti ve burada kaldım. Çünkü ortamı uluslararası. Çeşitli kültürleri tanıyorsunuz. Bu da dedeğim gibi eğitimimin bir parçası. İş icabı kültürleri tanımalısınız.”

 

 

 

Ali Argün:

“Hocalarımın tavsiyesiyle geldim”

 

“Bölümüm Uluslararası Finans. Piyasadaki durumu, mesela, dalgalanmaları takip ediyorum ve bunları derslerimiz için de kullanabilmemiz bana motivasyon sağlıyor. Daha öğrenciyken ne olup bittiğine dair fikir ediniyorsunuz. Ben hocalarımın tavsiyesi ve yönlendirmesiyle buraya geldim. Şu anki hedefim master yapmak.”

 

 

 

Deniz Çetinaslan:

 

“Master yapmayı da düşünüyorum”

 

“Benim hayalim öğretmenlik veya finans ve bankacılık sektörüydü. Mesela dünya sayfaları ve ekonomi sayfalarına ilgim samimiydi. Şartlar Finansı gerektirdi. İyi ki de seçmişim. Kafasında finans olan genç arkadaşlara verebileceğim mesaj uygun vasıflara sahiplerse ve mutlu olacaklarsa gelsinler. Master düşünüyorum. Sonra artık adada iş hayatı.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ