20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Miting hazırlıkları başladı
16 Nisan 2011 Cumartesi 15:30

Miting hazırlıkları başladı

CTP Güzelyurt; miting, kurultay ve erken seçimi tartıştı...

CTP Güzelyurt İlçesi bir araya gelerek miting, kurultay ve erken seçimi tartıştı... Ayrıca CTP ve TDP yetkilileri, sivil toplum örgütlerini ziyaret ederek, 25 Nisan Pazartesi günü yapılacak olan mitinge davet etme kararı aldı...Cumhuriyetçi Türk Partisi-Birleşik Güçler (CTP-BG) Güzelyurt İlçesi önceki akşam gerçekleştirdiği kitle toplantısında, 25 Nisan’da Lefkoşa İnönü Meydanı’nda Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) ile birlikte yapılacak olan şölen başta olmak üzere, yaklaşan parti kurultayı ve erken seçim konuları ele alındı.


Parti basın bürosundan verilen bilgiye göre, toplantıda referandumun yıldönümü nedeniyle gerçekleştirilecek mitinge yönelik çalışmalar değerlendirildi.


CTP - BG Güzelyurt İlçe Başkanı Burhan Eraslan’ın yönettiği ve CTP Merkez Yürütme Kurulu üyesi ve Örgüt Sekreteri Eşref Vaiz’in de hazır bulunduğu Güzelyurt İlçe toplantısında, Kıbrıs sorununda gelinen aşamanın da değerlendirildiği, 2004 referandumunda elde edilen % 65’lik evet oyunun önemine dikkat çekilerek, mitinge yığınsal katılımın gerekliliğinin vurgulandığı ifade edildi.


 

Her an seçime hazır olunmalı


CTP - BG Güzelyurt İlçesi kitle toplantısında, partinin kurultaya yönelik çalışmalarının da gözden geçirildiği; katılımcıların, genel başkan adaylığı ve parti meclisi üyeliği adaylığı konusundaki tüzüksel hükümler ve kurultaya giderken takip edilecek takvim konusunda bilgilendirildikleri kaydedildi.


Toplantıda ayrıca CTP’nin diğer muhalefet partileri ile birlikte UBP Hükümeti’ne verdiği güvensizlik önergesi de değerlendirildi. Yapılan konuşmalarda parti meclisinin erken seçim çağrısına dikkat çekilerek parti kadrolarının her an seçime hazır olunmasının gerekliliği üzerinde duruldu.
 

 

CTP-BG ve TDP’den STÖ’lere davet ziyareti


Bu arada CTP-BG ve TDP yetkilileri, sivil toplum örgütlerini ziyaret ederek, 25 Nisan Pazartesi günü yapılacak olan mitinge davet edecek.
 

Verilen bilgiye göre, ziyaret programı uyarınca CTP-BG Genel Başkanı Ferdi Sabit Soyer ve TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı başkanlığındaki ortak heyetler, ilk olarak 18 Nisan Pazartesi günü sabah saat 09.00’da Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’ni ziyaret edecek. CTP-BG ve TDP heyetleri aynı gün saat 16.00’da Kıbrıs Türk Ticaret Odası Genel Merkezi’nde Ekonomik Örgütler Platformu’nu ziyaret edecek.


Heyetlerin Salı günkü ziyaret programında ise saat 10.00’da Sanayi Odası’nda Üreticiler Platformu temsilcileri ziyareti, saat 11.00’de ise Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği ziyareti yer alıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ