21 Kasım 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Minikler İşbaşında”
15 Ekim 2011 Cumartesi 13:50

“Minikler İşbaşında”

EMAA, yaz kurslarındaki çocuk ve genç atölyelerin sonuçlarını paylaşıma açtı

Avrupa Birliği hibe programları kapsamında çağdaş sanat kurslarını sürdüren Akdeniz Avrupa Sanat Derneği (EMAA), yaz kurslarında yer alan çocuk ve genç atölyelerin sonuçlarını paylaşıma açtı. Bu bağlamda, beş farklı kurs çalışması sonucu ortaya çıkan eserlerden seçki yapılarak oluşturan “Minikler İşbaşında” isimli sergi, saat 18.00’de açıldı.


Sergi 20 Ekim’e kadar gezilebilecek. Gecede eserleri yer alan çocuklara ve gençlere katılım belgeleri de verildi.

 

 

Şonya: Programlar çeşitlilik gösterdi


Kalımın belge töreni öncesinde EMAA Sanat Merkezi Koordinatörü Zehra Şonya bir konuşma yaptı. Şonya, derneğin bir buçuk senedir AB hibe programlarına yazdığı proje doğrultusunda çağdaş sanatla ilgili eğitim programları yürüttüğünü söyledi. Programların büyük çeşitlilik gösterdiğini ifade eden Şonya, serginin yaz aylarında EMAA Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen çalışmaların bir ürünü olduğunu belirtti.


 

“Estetik bilgisi verilmeli”


Şonya, bu çalışmaların Kıbrıs Türk sanatının geleceği için de çok önemli olduğunu dile getirerek, küçük yaştaki çocuklara sanatla iç içe geçebilecek bir dünya görüşü ve estetik bilgisi verilmesi gerektiğini kaydetti. Şonya, “Belki de biz bu noktada toplum olarak kaybetmeye başlıyoruz ve onlara bunu yaşatmadığımız için de büyüdükleri zaman yaratıcı olmalarını ve sanattan anlamalarını bekliyoruz ki, bu aslında sanat eğitimi almadan çok da olabilecek yetiler değil. Çocuklar işte burada bunu öğreniyorlar” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ