15 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Minik konuklar İskele’de
24 Nisan 2011 Pazar 15:37

Minik konuklar İskele’de

Bölge okulları öğrencileri ve konuk ekipler İskele'de ağırlandı

İskele Belediye Başkanı Halil İbrahim Orun, çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarını kutlayarak, Türk çocuğu olmakla ne kadar çok şanslı olduklarına dikkat çekti.

 

İskele Şehit İlker Karter İlkokulu, Boğaziçi İlkokulu ve 13’üncü Uluslararası Çocuk Festivali’ne katılmak amacıyla ülkede bulunan konuk ekipler ülke ekipleri de katıldı.

 

Ülkenin tanıtılması açısından çok önemli

 

Ziyaret sonunda konuk çocuklara armağanlar takdim edildi. Şehit İlker Karter İlkokulu Müdür Muavini ve Festivalin koordinatörü Özlem Kadirağa, bu yıl 13’üncüsü gerçekleştirilecek olan Festivalin ülkenin tanıtılması açısından çok önemli olduğunu kaydederek, söz konusu festival ile ayrıca ülke çocukları ile dünya çocuklarının tanışarak kaynaşma fırsatı bulduklarını belirtti.

 

İskele Belediye Başkanı Halil İbrahim Orun kabulde yaptığı konuşmada, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara büyük önem verdiğini söyleyerek, 23 Nisan’ın bunun bir göstergesi olduğunu kaydetti. Konuşmaların ardından ziyaretler anı hediyelerinin takdim edilmesi ile son buldu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ