20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mikropsuz iltihap ile tüm ağrılara son!
26 Eylül 2013 Perşembe 08:23

Mikropsuz iltihap ile tüm ağrılara son!

Tüm ağrılar ameliyata gerek kalmadan kalıcı olarak tedavi edilebiliyor

Dokuları yeniden canlandırmak amacıyla yapılan özel bir enjeksiyon yöntemi olan ve ülkemizde ilk kez Anestezi ve Reanimasyon uzmanı Dr. İlker Solmaz tarafından uygulanan Proloterapi ile tüm ağrılar ameliyata gerek kalmadan kalıcı olarak tedavi edilebiliyor.

KRONİK AĞRILARA KALICI ÇÖZÜM

Hedefin ağrıya neden olan hasarlı bölgenin tedavi edilmesi olduğunu belirten Anestezi, Reanimasyon ve Proloterapi Uzmanı Doktor İlker Solmaz “Proloterapi yöntemi ile kronik ağrılar kalıcı olarak tedavi edilebilmektedir” açıklamasında bulundu.

Türkiye için yeni bir yöntem olmasına karşın tüm dünyada bir süredir uzman doktorlar tarafından uygulanan Proloterapi yönteminin kas ve iskelet sistemindeki kronik ağrılı rahatsızlıklarda en etkili yöntem olduğunu belirten Uzman Doktor İlker Solmaz “Proloterapi yöntemi ile ağrıya neden olan hasarlı bölge,oluşturulan fizyolojik inflamasyon, başka bir deyişle mikropsuz iltihap ile iyileştirilmektedir” diye konuştu.

AĞRILARINIZA ÇÖZÜM: MİKROPSUZ İLTİHAP

Uzman Doktor İlker Solmaz, bedenimizin kendi kendini tamir etme mekanizmasını uyaran tedaviler kompleksi olan Proloterapinin hasta ve hastalığa göre çeşitli uygulama türlerinin olduğunu belirterek yöntemi şöyle özetledi:

“Vücudumuzda uyarı oluşturacak maddeler eklem, kas yapışma yerlerine ve bağlara enjekte edilerek orada mikropsuz iltihap oluşturulur. Bu iltihaplı bölge kısa zamanda tamir edici hücreler tarafından işgal edilir. Tamirci olan bu hücreler iltihabı yok ederek o bölgede sağlam bir dokunun oluşmasını sağlar.”

AMELİYATA GEREK KALMIYOR

Proloterapi yöntemi ile bağların ve tendonların eski sağlığına kavuşturulduğunu belirten Uzm. Dr. İlker Solmaz “Bel fıtığı, diz ve kalça kireçlenmesi gibi çoğu kez ameliyat gerektiren durumda omurga ve eklemler başarılı bir şekilde ameliyata gerek kalmadan tedavi edilmektedir” diye konuştu.

Yöntemin hemen hemen hiçbir yan etkisinin olmadığının altını çizen Uzman Doktor İlker Solmaz, hekimin el becerisinin önemine vurgu yaparak “Hekim seçilirken çok dikkat edilmelidir. Tecrübesiz ellerde yapılan tedaviler birçok komplikasyona neden olabilmektedir. Bu yüzden proloterapi yöntemi kesinlikle tecrübeli ve eğitimli ellerde, doğru ortamlarda uygulanmalıdır” uyarısında bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ