20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Meydanda buluşalım
25 Nisan 2011 Pazartesi 16:12

'Meydanda buluşalım'

Çakıcı, “24 Nisan çözüm iradesine sahip çıkan”ları mitinge davet etti…

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, Kıbrıs’ta erken çözüm istediklerini ve bu uğurda mücadele ettiklerini belirterek, bu akşam Lefkoşa’da, İnönü Meydanı’nda saat 19.30’da gerçekleştirilecek mitingin de, çözüme katkı adına yapılacağını söyledi.


TDP Basın Bürosu açıklamasına göre, “Biz çözüm istiyoruz. Çözüm istediğimiz için yola çıkıyoruz ve yürüyoruz” diyen Çakıcı, tüm çözüm yanlısı güçleri bu akşam yapılacak miting ve şölene davet etti.


Çözüm sürecinin tıkandığını ve halkın ümitsizliğe düştüğünü iddia eden Çakıcı, bütün sorunların çözülmesi yönündeki en büyük projenin çözüm ve Avrupa Birliği (AB) olduğunu söyledi.


 

İradeye sahip çıkmak…


Çözüme inanan herkesin kendi üzerine düşeni yaparak, tıkanan sürecin önünü açmak için çaba sarf etmesi gerektiğini belirten Mehmet Çakıcı, 24 Nisan referandum iradesine sahip çıkmanın da bu bağlamda oldukça önemli olduğunu savundu.


Kıbrıs Türk halkının yüzde 65 ile iki bölgeli, iki toplumlu, siyasi eşitliğe dayalı federal bir anlaşmaya onay verdiğini, bu iradeye sahip çıkmak gerektiğini belirten Çakıcı, tıkanan süreci ileriye taşıyacak, çözüme ivme katacak toplumsal devinim ve hareket içerisinde olunması gerektiğini ifade etti.
 

 

“Biz çözüm istiyoruz”


Haziran ayında BM Genel Sekreteri Ban Ki Moon, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ve Rum Yönetimi Başkanı Dimitris Hristofyas arasında yapılacak üçlü görüşmeye, çözüm iradesine sahip çıkılarak mesaj iletilmesi gerektiğini kaydeden Çakıcı, “Haziran ayında yapılacak zirveye, Kıbrıs Türk halkının bir mesajı olmalı. O da; ‘Biz çözüm istiyoruz. Biz erken çözüm istiyoruz. Tıkanan süreçte tıkanmayı önleyecek öneriler istiyoruz’ mesajı olmalıdır” dedi.


 

“Mücadele etmek gerek”


 

Kıbrıs Türk halkının ortaya koyduğu çözüm iradesine destek vermek yerine, baltalamaya çalışmanın kimseye bir fayda sağlamayacağını kaydeden Çakıcı, çözüm isteyen, Kıbrıs Türk halkının geleceğini çözümde gören tüm kesimlerin bu eyleme destek vermesi gerektiği görüşünü kaydetti.


TDP Genel Başkanı Çakıcı, Kıbrıs sorunu gibi hayati bir konuda, kavga yerine birlikte mücadele etmek gerektiğini de belirtti.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ