11 Aralık 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Metroseksüel olmanın püf noktaları
16 Ağustos 2013 Cuma 12:59

Metroseksüel olmanın püf noktaları

Temiz ve bakımlı olmak, çok da zor değil

Bakımın yalnızca kadınlar tarafından uygulabilir olduğu erkeklerin bunun dışında kaldığı bir kaç yıl öncesine kadar gerçekti. Ancak değişen yaşam şartları ve iş yaşamında ki belli başlı kriteler erkeklerin de artık kendine bakması, göze hoş görünmesi zorunluluğunu ortaya çıkardı.

Son yıllarda litaretürlere eklenen metroseksüel yani bakımerkek modeli, yaşamımıza nasıl bir giriş yaptığını açıkca ortaya koyuyor.

Kadınların da artık erkeklerde dikkat ettikleri bir kriterdir bakımlı ve temiz olması... Hiç bir kadın kendine bakmayan, özen göstermeyen pasaklı bir erkekten hoşlanmaz.

 

- Epilasyon yaptırmaya utanma

Kadınlar erkekte fazla tüyü sevmiyor. Yüzde 44’ü tamamen tüysüz erkeği tercih ediyor. 25 yaşın     altındakilerde bu oran yüzde 63. Kadınların yüzde 49’uysa, erkekte bazı bölgelerde tüye razı. Mesela gövdenin üst tarafında. Bunu seven kadın oranı sadece yüzde 5. Belki biliyorsunuzdur, erkeklerde de  epilasyon eğilimi artıyor. Ama erkeklerin çoğu bunu söylemeye çekinir. Oysa utanmaya hiç gerek yok. Genç kadınların yüzde 41’i erkeğin epilasyon yaptırmasına normal gözle bakıyor. Sevdiğiniz veya ilgilendiğiniz kadın, 25 yaşın altındaysa, bu oran yüzde 51’e çıkıyor.

 

- En az 25 dakika spor şart

Yoğun iş temposunun arkasına sığınmaya son! Uzmanlar, kadınlara oranla yediklerini daha hızlı yakan erkeklerin bile günde 25 dakika spor yapması gerektiğini söylüyor. Böyle kısa süreli sporun yapılabildiği salonlar da bulunuyor. Uzmanlar en iyi sporun yürüyüş olduğunu da belirtiyor. 

 

- Lazer ile barışma zamanı çoktan geldi

Kim daha sağlıklı, genç ve yakışıklı görünmek istemez. Özellikle sosyal hayat ve iş çevresi beylerin bakış açılarını son yıllarda olduğu gibi değiştirmeye başladı. Artık biz kadınlar kadar erkeklerde estetik bakış açısına sahipler. Ve oldukları yerde saymıyorlar. Özellikle kıyafet seçimi konusunda tutuculukları devam etse de kendilerine karşı değişen bakış açıları çok önemli. Hijyenik ve bakımlı bir görünüm için, fazla kıllardan temizlenmiş ense, sakal üstü, boyun, el sırtı, göğüs ve sırt cildinde oluşan problemler lazer epilasyonlar sayesinde acısız, ağrısız olarak çözümlenebiliniyor.- Burun ameliyatı (Rinoplasty)

Minimal Invazif Rinoplasty –MİR (Minimal girişimle burun estetiği) sayesinde bir kişi görünümünü çok değiştirmeden basit yöntemle doğal görünüme kavuşuyor. Kapalı olarak yapılan operasyonda burun içi kesikler açılırken kesinlikle burun dışı izler kalmıyor.- Meme küçültme

Beylerde yapılan bu meme küçültme operasyonları ile dış görünümde fitlik sağlanıyor. Bu problem genç yaşlarda görülebileceği gibi orta yaş şişman kişilerde daha sık görülür. Basit operasyon ile meme bölgesinden alınan yağlar istenirse vücudun başka bölümlerinde doldurucu olarak da kullanılabiliyor.- Göbek çevresindeki yağlara önlem

Erkeklerin yağlanma bölgeleri genellikle göbek çevresi, karın ve her iki yanda bel bölgesiyle sınırlıdır. En zayıf erkeğin bile karın kası bulunur. Bu cerrahi müdahale ile amaç göbek çevresinde toplanmış yağları almaktır.- Yüz germe

Yüz ve boyunda meydana gelen sarkma ve kırışıklıklar kişiyi yaşlı gösterir. Bunu düzeltmek için “yüz germe” operasyonları yüz gençleştirme cerrahisinde sıkça kullanılır  . Germenin dışında göz kapağı estetiği,  cilt yenileme, dudak doldurma gibi işlemlerde bu sınıflamada yer alır.

 

- Kellik kader değildir

2 çeşit uygulama şekli olsa da en çok “Fue” denilen teknik uygulanır. Bu teknikte saçların çıkartılacağı alan 1mm olacak şekilde traşlanır. Lokal biçimde uyuşturulan bölümden doktorlar mikro cerrahi aletlerle saç köklerini çıkarırlar. Ayrıca ekimin yapılacağı bölüme ince kanallar açılır. Çıkartılmış olan saç kökleri bu kanallara yerleştirilir ve böylece işlem sonlandırılır.

 

- Gözaltı kremi şart

Uzun ve zorlu bir gece mi geçirdiniz? Erkekler için özel olarak geliştirilen gözaltı kremleriyle gecenin izlerini kısa sürede yok edebilirsiniz. Cildi nemlendiren, aydınlatan, mor halkaları ve gözaltı şişliklerini azaltan bu kremleri sabah-akşam olmak üzere günde iki kere uygulamalısınız.

 

- Aşırı terlemeye botoks ile çözüm

Sağlıklı terleyen erkeklerde bu işlem kesinlikle uygulanmaz. Aşırı t  erlemeye sahip hastalarda uygulanan bu yöntemde, koltuk altı bölgesi en fazla  tedavinin uygulandığı alandır. Aşırı çalışan ter bezlerinin ve kasların istenmeyen hareketlerini bloke eden uygulama, 200 güne varan etkisiyle hem terlemenin miktarını önemli ölçüde azaltır hem de rahatsız edici kokuyu ortadan kaldırır.

  Estetik kaygılar kadın olsun erkek olsun artık ayrım yapmıyor. Çünkü önceden toplum önemliyken artık birey önemli. Birey kendisi için neyi uygun görüyorsa o uygulanmalıdır. Özellikle erkek estetik mi yaptırırmış görüşü günden güne azalsa da hala bazı bölgelerde hakimiyetini sürdürüyor. Eğer kişi psikolojik olarak kendini eksik görüyorsa kimseyi dinlemeden doktora danışarak problemini anlatmalıdır.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ